רוב הנשים: קורבנות האונס אשמות בתקיפתן

מחקר חדש שנערך בבריטניה בדק ומצא כי נשים נוטות להטיל את האשמה על נשים שעברו אונס - יותר מאשר על הגברים שביצעו אותו. דווקא הנשים הצעירות יותר התגלו כביקורתיות הרבה יותר: רבע מהן טענו כי "נשים שלובשות חצאית קצרה, מסכימות לקבל משקה או לשוחח עם האנס - אחראיות במידה מסוימת לתקיפה"

הנשים סבורות: גם קורבנות האונס אשמות (חדשות 2)

כמחצית מהנשים סבורות כי ישנם מצבים בהם נשים שעברו אונס הן האשמות בתקיפתן - כך עולה ממחקר חדש שמתפרסם בבריטניה.

בסקר בו השתתפו אלף איש, נמצא כי נשים נוטות יותר להאשים את קורבנות התקיפה המינית מגברים, כשלגיל גם כן ישנה השפעה על הממצאים. דווקא הנשים הצעירות (בגילאי 18-24) התגלו כשיפוטיות הרבה יותר. 24% מהן טענו כי נשים שלובשות חצאית קצרה, מסכימות לקבל משקה או לשוחח עם האנס - אחראיות במידה מסוימת לתקיפה.

כמעט חמישית מהנשים הצעירות סבורות כי אם מישהו חוזרת עם התוקף לביתו היא אשמה גם כן באירוע, ואילו יותר מעשירית מהן אף ציינו כי בחורה שרוקדת באופן פרובוקטיבי או מפלרטטת "צריכה להיות מוכנה לתוצאות".

גם עמדותיהם של הגברים מעוררות דאגה. אחד מכל שלושה סירב להגדיר קיום יחסי מין עם בת זוגו בניגוד לרצונה כאונס. עוד עלה בסקר כי 13% מהגברים נכנסו למיטה עם בחורה, אפילו שידעו כי היא שיכורה מדי בכדי להבין מה מתרחש.

לאור הממצאים, לא פלא שחמישית מהנשים שהשתתפו בסקר התעקשו כי לא יתלוננו למשטרה אם חלילה ייאנסו. חמישית מהן הסבירו את חוסר הנכונות לדווח בגלל בושה או מבוכה. רבע מהנשים ציינו כי ישמרו על שתיקה אם יעלה בהן החשש שאולי גרמו לתוקף לחשוב שהן מעוניינות בו.