שתהיה לכולנו שנת נמר שמחה

בסין מציינים היום את כניסתה של השנה החדשה - שנת הנמר. מיליוני נמרי נייר מופיעים בכל פינה והחוגגים מקווים שאיתם יגיעו כמה מתכונותיו של הנמר. גם במהלך החגיגות, הסינים לא שוכחים להזכיר את מנהיגיהם בהודעות הטקסט אותם הם שולחים לחבריהם, ומקווים שהשנה החדשה תביא בשורות טובות גם לנמרים - וגם לבני האדם

בסין חוגגים היום את כניסת השנה החדשה - שנת הנמר. על פי ההערכות של האסטרולוגים הסיניים, שנה זו אמורה להביא לעולם בשורות חדשות וטובות, מכיוון שהנמר היא חיה המאופיינת באומץ לבו ובעצמאותו.

כמו כל אומה, גם הסינים איחלו לקרוביהם "שנת נמר שמחה", באמצעות מספר שיא של הודעות טקסט שהכילו במפתיע גם את שמותיהם של מנהיגי המפלגה הקומוניסטית. באמצעי התקשורת דיווחו כי מבין השמות שהוזכרו היו שמותיהם של הו ג'ינטאו, נשיא המדינה, שאם נתרגם את שמו הפרטי לעברית יהיה שמו - מזל; וראש הממשלה וון ג'יבאו, שסיום שם משפחתו - באו - מסמל עושר.

בסין צצים בכל פינה נמרי נייר עצומים וצבעוניים. אבל בסין מדגישים כי מצבם של הנמרים החיים בעולם לא מזהיר, בלשון המעטה. הנמר נמצא בסכנת הכחדה מכיוון שבעולם ידוע רק על 3,000 נמרים שחיים ברחבי העולם. בסין מקווים ששנת הנמר החדשה תביא לחדשות טובות בקרב הזן הנכחד.