"בית חב"ד היה היעד בפיגוע בהודו"

שר הפנים ההודי מצהיר הבוקר שבית חב"ד, המהווה מוקד לישראלים המטיילים בפונה, היה היעד לפיגוע הקטלני בו נהרגו אתמול 9 בני אדם ונפצעו 57 בעיר פונה שבמערב הודו. לדבריו, כבר זמן רב שארגוני הטרור רואים בבית חב"ד בעיר מטרה נוחה לפיגוע

כוחות הביטחון בהודו עדיין מנסים לברר מי עומד מאחורי הפיגוע שאירע אמש במוקד התיירותי בעיר פונה, אולם יממה לאחר הפיגוע מתבררת מטרתו: שר הפנים של הודו אמר הבוקר כי על פי הערכת המשטרה, הפיגוע היה מכוון לבית חב"ד בעיר.

9 בני אדם נהרגו ולפחות 57 נפצעו בפיצוץ שאירע במאפייה פופולרית בעיר פונה שבמערב הודו. תחילה סברו כוחות משטרה שהגיעו למקום כי מדובר בפיצוץ כתוצאה מדליפת גז, אולם בהמשך התגלה כי מדובר במעשה טרור. סוכנויות הידיעות מדווחות על לפחות אזרח אחד זר שנהרג בפיצוץ, אך זהותו טרם פורסמה.

ממשרד החוץ בירושלים נמסר שלאחר בדיקה מקיפה ניתן לקבוע בוודאות שאין ישראלים בין ההרוגים או הפצועים, אך הם ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות בחקירה. איתי אהרוני, מטייל ישראלי שמתארח בבית חב"ד, סיפר לחדשות 2 כי המקום בו התרחש הפיגוע זוכה לפופולריות רבה בקרב הישראלים, בין השאר מאחר שהוא מספק שירותי אינטרנט.

מקום הפיגוע: 150 מטרים מבית חב"ד

"זהו מעשה טרור וכוחות חקירה נשלחו לעיר", אמר דובר מטעם משרד החקירות ההודי. "מדובר במטען חבלה שהופעל בשלט רחוק ומוקם בתיק שהוחבא בתוך המאפיה", הסביר דיליפ בנד, קצין משטרה בכיר שנמצא בזירת האירוע.

הרב בצלאל קופשיץ מבית חב"ד בפונה, הנמצא בקרבת מקום אמר בשיחה עם גל"צ כי מבדיקה עצמאית שערך לא ידוע לו על ישראלים שנפגעו בפיגוע ואושפזו. כשנשאל על האם קיים פחד בשל הקרבה לבית חב"ד, קצת יותר משנה לאחר פיגוע הענק במומבאי השיב: "אני לא רוצה להזכיר כמה אירועי טרור היו בישראל לאחרונה".

בחודש נובמבר 2008 התרחשו סדרה של ארבעה פיגועים באזור מומבאי שגבו את חייהם של 166 בני אדם בסניף בית חב"ד במומבאי שגם היה מטרה להתקפת הטרור. מחבלים השתלטו על הבית ביום רביעי ה-27 בנובמבר והחזיקו בבית תחת מצור במשך ארבעה ימים שבמהלכם שוחררו עוזרת הבית ההודית עם בנם בן השנתיים של בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, מנהלי בית חב"ד שנהרגו במהלך מתקפת הטרור ביחד עם עוד ארבעה יהודים ששהו בבית.

עוד בנושא:

9 הרוגים בפיגוע סמוך לבית חב"ד בפונה

שיחה בין החוטפים למפעיליהם: "תהרגו אותם מיד"

 

חקירת המחבלים ממומביי: "רצינו עוד 9/11"