הספורט הלאומי של ברזיל: לא כדורגל אלא נשיקות

צעירים ברזילאים רבים לוקחים חלק בספורט מקומי בזמן הקרנבל - צבירת כמה שיותר נשיקות. אין שופטים ואין מנצחים, רק צעירים שטופי הורמונים ואלכוהול שרוצים לכייף ביחד במסיבות הרחוב של ריו דה ז'נרו

המסיבות מושכות 700 אלף איש (רויטרס)

נשיקות בין בני זוג ביום האהבה ולנטיין הוא עניין טבעי לחלוטין, אך בריו דה ז'נרו בברזיל, שם נערך הקרנבל המפורסם ב-650 מסיבות רחוב ברחבי העיר, עוסקים הצעירים בעניין שנהפך כבר לכמעט ספורט - צבירת כמה שיותר נשיקות ביום אחד.

בבקיני ורוד ושמלה פרחונית קצרצרה, נצנצים מעטרים את פניה הצעירות, מסיירת לה ברחובות העיר טלינה פררה, ומצהירה באופן גלוי ומודע לסיבה שהביאה אותה אל ריו דה ז'נרו ולמסיבות הרחוב המפורסמות שלה שמושכות לעיתים מיליון אנשים: "נסעתי אלפי קילומטרים כדי להגיע לקרנבל הראשון שלי", אמרה טלינה, סטודנטית תושבת צפון ברזיל בת 18, "וכמובן שאני הולכת לנשק כמה שיותר בחורים".

למרות שה"ספורט" הזה יכול להצטייר כמאוד מופקר, לא רוצים הברזילאים, שתיירים מבחוץ יקבלו את הרושם הלא נכון. "זה משחק תמים" הם אומרים "ויש לו חוקים מאוד ברורים, אסור לגעת בבחורה אלא במקום מאוד מוגדר אחרת יקבל הבחור הצעיר והנלהב כרטיס אדום או אף יותר מזה - סטירה מצלצלת."

"העיקר שתהיה אנרגיה"

מסיבות הרחוב בריו הנקראות "בלוקוס" הן גורם משיכה מרכזי ל-700,000 התיירים הפולשים לריו מידי שנה בזמן הקרנבל. לכל מסיבה יש אופי משלה, יש כאלה המיועדות לתיירים ויש כאלה שמיועדות לקהילה הגאה של ריו אבל ברובן הן מיועדות לצעירים ולצעירות ורובן חוץ ממסיבת הרחוב שנועדה למרבה הפלא לכלבים וחתולים, מאופיינת בביגוד מינימאלי, אלכוהול מקסימאלי וריקודים צמודים מאוד.

"זה מתחיל ככה..." מסבירה טלינה, "את צריכה להסתכל על בחור, אבל ממש להסתכל עליו, הוא מתקרב ומתחילים לדבר ואם יש כימיה אז העניינים כבר מתחילים לזרום מעצמם. זה לא משנה אם הוא חמוד או לא, העיקר שתהיה האנרגיה."

לתיירים שבאים מחוץ לברזיל קשה יותר לקבל את ספורט הנשיקות המקומי, "אני מאוד אוהבת חיבה אבל כשאני רואה את הצעירים האלה כל מה שאני חושבת זה "תשיגו חדר". אמרה תיירת מאוסטרליה.

למרות שממשלת ברזיל חלקה 55 מליון קונדומים למניעה של הפצת מחלות מין שונות, לא הייתה כלל הסברה לגבי מחלות מדבקות שמועברות דרך נשיקות בין בני אדם.