הפיגוע בהודו: "המקום פופולרי בקרב ישראלים"

9 בני אדם נהרגו ולפחות 57 נפצעו בפיגוע בעיר פונה, במערב הודו. מטען התפוצץ ותופעל, ככל הנראה, בשלט רחוק. מטייל ישראלי סיפר לחדשות 2 כי המקום פופולרי גם בקרב ישראלים בשל שירותי אינטרנט הניתנים שם, אך בשלב זה לא ידוע על ישראלים שנפגעו באירוע

הממשל בהודו עדיין לא יודע מי עומד מאחורי הפיגוע אמש במוקד התיירותי בעיר פונה, בו נהרגו תשעה בני אדם ונפצעו 57. סוכנויות הידיעות מדווחות על לפחות אזרח אחד זר שנהרג בפיצוץ  אך זהותו טרם פורסמה. ככל הנראה לא נפצעו ישראלים.

הפיגוע ארע במאפייה גרמנית פופולרית בעיר פונה שבמערב הודו. תחילה סברו כוחות משטרה שהגיעו למקום כי מדובר בפיצוץ כתוצאה מדליפת גז. עם זאת, בהמשך התגלה כי מדובר במעשה טרור.

"זהו מעשה טרור וכוחות חקירה נשלחו לעיר", אמר דובר מטעם משרד החקירות ההודי. "מדובר במטען חבלה שהופעל בשלט רחוק ומוקם בתיק שהוחבא בתוך המאפיה", הסביר דיליפ בנד, קצין משטרה בכיר שנמצא בזירת האירוע.

ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע, אך הם ממשיכים לעקוב אחרי האירוע. איתי אהרוני, מטייל ישראלי שמתארח בבית חב"ד, סיפר לחדשות 2 כי המקום בו התרחש הפיגוע זוכה לפופולריות רבה בקרב הישראלים, בין השאר מאחר שהוא מספק שירותי אינטרנט. לדברי אהרוני, קיים סיכוי כי חלק מהישראלים שלא היו בבית חב"ד במועד הפיצוץ שהו במאפייה.

מקום הפיגוע: 150 מטרים מבית חב"ד

הרב בצלאל קופשיץ מבית חב"ד בפונה, הנמצא בקרבת מקום אמר בשיחה עם גל"צ כי מבדיקה עצמאית שערך לא ידוע לו על ישראלים שנפגעו בפיגוע ואושפזו. כשנשאל על האם קיים פחד בשל הקרבה לבית חב"ד, קצת יותר משנה לאחר פיגוע הענק במומבאי השיב: "אני לא רוצה להזכיר כמה אירועי טרור היו בישראל לאחרונה".

בחודש נובמבר 2008 התרחשו סדרה של ארבעה פיגועים באזור מומבאי שגבו את חייהם של 166 בני אדם בסניף בית חב"ד במומבאי שגם היה מטרה להתקפת הטרור. מחבלים השתלטו על הבית ביום רביעי ה-27 בנובמבר והחזיקו בבית תחת מצור במשך ארבעה ימים שבמהלכם שוחררו עוזרת הבית ההודית עם בנם בן השנתיים של בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, מנהלי בית חב"ד שנהרגו במהלך מתקפת הטרור ביחד עם עוד ארבעה יהודים ששהו בבית.