המצלמה תיעדה: זברה נלחמת על חייה מול תנין ענק

הפסקת השתייה של הזברה במימי נהר המארה שבאפריקה - הפכה לקרב על החיים. מוסווה ושקט, התנפל עליה תנין הנילוס - ועד מהרה התפתח בין השניים מאבק ממושך שתועד במצלמתו של צלם טבע. מי ניצח? צפו בתמונות

התנין מתנפל על הזברה (חדשות 2)

הטבע מספק לנו לא מעט מראות מדהימים, אך לא פעם הוא מציג לנו את האכזריות בעולם שבו החזק שולט. דוגמא טובה לכך ניתן למצוא בתיעוד הנדיר שנתפס בעדשות מצלמתו של צלם הטבע וקאלב שילה, שטייל בקניה ותיעד זברה שנלחמת על חייה מול תנין אכזרי.

שילה סייר באזור נהר המארה שבאפריקה, שמספק מקור מצנן לחיות האזור. בעונת הקיץ, כאשר הטמפרטורות בחוץ גבוהות, מגיעות חיות רבות להרוות את צמאונן בנהר ולקרר את גופן במי הנהר. אבל מה שאמור להציל את החיות מהחום, הופך לא פעם לרגע האחרון בחייהן.

הזברה נכנעה לאחר כחצי שעה

התנינים ששוכנים במימי המארה, מנצלים את המצב כדי לצאת לציד. בתיעוד של שילה נראית הזברה האמיצה נלחמת נואשות כדי להשתחרר מאחיזת מלתעותיו של תנין הנילוס הענק. לאחר קרב מתיש שנמשך כחצי שעה, הצליח התנין לגרור את הזברה לקרקעית הנהר.

"הזברות הגיעו לנהר בלי להבחין בתנין המסתתר מתחת למים, ואז כהרף עין תקף הזוחל הענק את העדר במהירות שלא תיאמן", תיאר שילה. "האחיזה שלו הייתה כה חזקה שלא אפשרה לזברה אחת לחמוק משיניו. במצבים כאלה, למרות שחששתי לחיי הזברה, נאלצתי להישאר ניטרלי, ולמרבה הצער, התנין הצליח לבסוף במאבק והכניע אותה".