איטליה: תיק הרצח נפתח אחרי 440 שנה

ראש עיריית קאריני שבסיציליה הורה למשטרה לפתוח את תיק רצח הברונית לורה לנזה, שנרצחה במיטתה בשנת 1563. "אז לא נעשה הצדק", אומר ראש העיר, שבתמיכתו נבנה מחדש חדר השינה של הברונית ושוחזר בדיוק כפי שנבנה במאה ה-11. ראש העיר סיכם: "אם יהיה לנו מזל, נוכל לגלות מי רצח את הברונית"

לורה לנזה, הברונית שנרצחה (חדשות 2)

כנראה שבמשטרת קאריני, עיר שלווה הסמוכה לפאלרמו שבאי סיציליה שבאיטליה, אין מספיק תיקי רצח לפענח. מהסיבה הזו ביקש ראש העיר גייטנו לה-פאטה מהמשטרה המקומית לפתוח מחדש את תיק רצח הברונית לורה לנזה, שנמצאה מתה במיטתה בשנת 1563, יחד עם מי שנחשב אז למאהבה, לודוביקו ורנאגלו.

"הצדק לא נעשה אז", אומר ראש העיר, "אנחנו מקווים שלאחר שנוציא את שאריות הגופות, ממצאי ה-DNA הם אלה שישפכו אור על הנסיבות שהובילו לרצח, ויגלו אם יותר מאדם אחד היה מעורב ברציחתם של הנאהבים". במאה ה-16, אביה של הברונית, צ'זארה, לקח אחריות והודה בביצוע הרצח במכתב אותו שלח לשליט המקומי, מכתב שנמצא בארכיון הכנסייה המקומית.

לחוקרים האיטלקים יעזור צוות של מומחים אמריקנים, שידמה בתלת מימד את הטירה בה התבצע הרצח, זאת לאחר שהחלק בו התבצע הרצח נבנה מחדש במהלך החודשים האחרונים ושוחזר בדיוק כפי שנבנה כבר במאה ה-11. חוקרי המשטרה אף גידרו את חדר השינה של הברונית בסרט אדום, המסמל זירת רצח.

ראש העיר ממשיך לרדוף אחרי עשיית הצדק, ואמר כי ההיסטוריונים מספרים כי חתנו של האב היה מעורב אף הוא בביצוע הרצח, וזו אחת הסיבות שהוחלט על פתיחת תיק החקירה מחדש. "אם יהיה לנו מספיק מזל, נצליח לזהות את העצמות של בני הזוג, ונברר באופן סופי את סיבות המוות, ואת כלי הנשק בהם השתמשו הרוצחים", אומרים החוקרים.