מעצב האופנה אלכסנדר מקווין שם קץ לחייו בתלייה

הלם בעולם האופנה בעקבות מציאת גופתו של המעצב הבריטי אלכסנדר מקווין, שתלה את עצמו הבוקר בדירתו בלונדון. בשבוע שעבר מתה אמו האהובה ולפני כ-3 שנים התאבדה חברתו הקרובה הסטייליסטית איזבלה בלואו. ההודעה האחרונה של מקווין בטוויטר הייתה "עלי לקחת את עצמי בידיים" - אולם נראה שהדיכאון הכריע את גורלו

המעצב אלכס מקווין. אבידה לעולם האופנה (רויטרס)

טרגדיה בעולם האופנה: מעצב האופנה הבריטי אלכסנדר מקווין שם היום קץ לחייו בתלייה בדירתו בלונדון. ההערכות בבריטניה הן כי מקווין נכנס לדיכאון בעקבות מותה של אמו ג'ויס לפני כשבוע. לפני כ-3 שנים התאבדה דמות משמעותית אחרת בחייו של מקווין, הסטייליסטית ואייקון האופנה איזבלה בלואו, שסייעה למעצב רבות בתחילת הקריירה שלו.

דוברת מטעם משפחתו של מעצב האופנה מסרה כי "מר מקווין נמצא מת הבוקר בביתו. מתוך כבוד למשפחה לא נמסור בשלב זה פרטים נוספים". חוקרי הסקוטלנד יארד שהגיעו לזירת האירוע מסרו לכלי התקשורת כי אין חשד לפלילים.

"הדמיון המבריק שלו לא ידע גבולות"

מעצב האופנה הידוע התאבד ימים ספורים לפני תחילת שבוע האופנה בלונדון ושבועות לפני שהוא היה אמור להציג את הקולקציה החדשה שלו בשבוע האופנה בפריז. בעולם האופנה מתאבלים היום על מותו בטרם עת של מקווין. עורכת כתב העת "ווג" אמרה כי "מקווין השפיע על דור שלם של מעצבי אופנה. הדמיון המבריק שלו לא ידע גבולות בעוד הוא רקח קולקציה אחר קולקציה של עיצובים בלתי שגרתיים". עמוד מיוחד לזכרו כבר הוקם על ידי מעריציו ברשת הפייסבוק.

מקווין, שזכה בשורה של פרסים נחשבים בעולם האופנה, העלה לפני ההתאבדות בטוויטר שלו מספר הודעות ששופכות מעט אור על מצבו הנפשי טרם המעשה. ההודעה האחרונה ברשת הייתה: "היה לי שבוע נורא אבל החברים שלי היו נפלאים ועכשיו עלי לקחת את עצמי בידיים".