החגיגה היהודית של עומרי כספי בניו יורק

עמרי כספי בוודאי לא חלם על קבלת פנים כזאת: הלילה הוא הגיע עם קבוצתו סקרמנטו למנהטן למשחק נגד הניו יורק ניקס, ושם ביציעים חיכו לו אלפי ישראלים ויהודים ששרו "התקווה" ו"הבה נגילה", ובסוף - ניצחון כמובן. בן מיטלמן עם התמונות של עמרי בעיר הגדולה

דבר כזה עוד לא היה: דקות ספורות לפני תחילת משחק ה-NBA בין הסקרמנטו קינגס לבין הניו יורק ניקס במדיסון סקוור גארדן, ומה קיבלנו? את שירת "התקווה". כן, הלילה הזה כולם היוו רק תפאורה לכוכב הערב עומרי כספי, הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם, שהגיע להופעת בכורה מול הקהל ה"ביתי" של ניו יורק - ובו רבים מהקהילה היהודית בעיר.

ב-NBA החליטו משום מה שזהו 'יום המורשת היהודית' - דגלי ישראל נצפו בכל פינה באולם, השפה העברית כיכבה על תקרת העולם, המוכרים באולם הציגו בגאווה סנדוויצ'ים כשרים למהדרין, ואחרי כל סל של עומרי - נשמעה מנגינת 'הבה נגילה' לקול שאגות הקהל. ובערב הזה, תודה לאל, ראינו הרבה סלים של עומרי.

עושה חיל. האיש שלנו ב-NBA (AP)
בהתחלה כמעט הכל הלך לכספי, ואפילו השדרים בניו יורק הרגישו לרגע אורחים במגרש שלהם. לקראת סוף המשחק, כל פסטיבל 'הבה נגילה' הזה כנראה עלה לו לראש, והיו לו כמה פספוסים. אבל גם על זה סקרמנטו התגברה, וניצחה בגדול.

גם בסיום הקרדיט הלך רובו ככולו לכספי, שסיים את המשחק עם 18 נקודות ו-9 ריבאונדים. "התרגשתי לפני המשחק", אמר הפורוורד הישראלי למצלמות, "והיה לי חשוב להתחיל חזק ולהיכנס למשחק ולא לחשוב יותר מדי על האוהדים, ופשוט לעזור לקבוצה שלי לנצח".

בעוד יומיים מחכה לכספי אירוע השיא של ה-NBA: סוף השבוע של האול-סטאר. שם בדאלאס יחכו לו קצת פחות יהודים, אבל גם בלעדיהם - האיש שלנו בליגה הטובה בעולם מרגיש נוח למדי.