התרסקות המטוס: "לא מזהים יותר גופות בשטח"

משטרת צרפת, שחוקרת את התרסקות המטוס הגרמני בשטחה, הודיעה כי לא מצאה עוד גופות של נוסעים ואנשי צוות בהרי האלפים. בשלב זה ממשיכים הכוחות לנסות לאתר את חפציהם האישיים של הקורבנות‎

צוותי החיפוש, היום (רויטרס)

יותר משבוע לאחר התרסקות טיסת חברת "ג'רמן ווינגס" באלפים הצרפתיים, הפסיקו הצוותים בשטח את החיפושים אחר גופות 150 הנוסעים ואנשי הצוות שנספו באסון התעופה. כעת מתרכזים המאמצים באיתור ואיסוף של החפצים האישיים בזירה, למרות שמרביתם ניזוקו באופן מהותי, כך על פי הודעת משטרת צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בזירת ההתרסקות אין יותר גופות נראות לעין", הסביר נציג משטרת צרפת את הסיבה להפסקת החיפושים. הוא הדגיש כי כעת ינסו הצוותים בשטח לאתר בנוסף ממצאים שיסייעו לחקירת ההתרסקות. רק אתמול דווח כי בזירה נמצאו מספר טלפונים סלולריים, בהם אחד מתפקד שתיעד את הרגעים האחרונים בטיסה.

המאמצים בשטח (רויטרס)

על פי הפרסום בתקשורת הגרמנית, נציגים של העיתון "בילד" והמגזין "פארי מהאץ" צפו באחד הסרטונים, בהם נשמעים בבירור מכות מתכתיות, ככל הנראה מניסיונותיו הנואשים של הקברניט לפרוץ את הדלת של תא הטיס, שבו התבצר אנדראס לוביץ, מי שהביא להתרסקות המטוס ולמותם של הנוסעים שעל סיפונו.

טייס המשנה, לוביץ (רויטרס)

לקראת שינוי נהלים? (רויטרס)

במקביל אומרים היום בגרמניה כי הרשויות ימתינו עד לתום החקירה לפני שיוחלט על שינויים בחוקי התעופה המקומיים. "נמתין עד לממצאים הסופיים מהתאונה האיומה הזו ורק אז נחליט אם נדרשים שינויים. תחילה עלינו לחכות לחקירה", טענה שרת התחבורה של גרמניה בהצהרה לכלי התקשורת בארצה.

אמש הודיעה חברת לופטהנזה, חברת האם של "ג'רמן ווינגס", כי ידעה כי טייס המשנה סבל בעבר מדיכאון עמוק. על פי הדיווח בגרמניה, לוביץ דיווח כבר בשנת 2009 לבית הספר לטיסה שבו למד כי הוא ממצב נפשי ירוד. "הוא ככל הנראה סבל מדיכאון ומשחיקה", סיפרה חברה של לוביץ לספסל הלימודים במהלך בבית הספר לטיסה.