בריטניה: קשישה סולקה מפאב כי סירבה להסיר את הכובע שלראשה

שירלי פילין, קשישה בריטית בת 77, רק רצתה לבלות ערב נחמד עם בתה בת ה-55. לאחר סיבוב ראשון של משקאות ניגש אליה אחד המאבטחים ודרש כי תסיר את הכובע שעל ראשה. לאחר שסירבה - סולקה היא ובתה מהמקום. הנהלת הפאב: המדיניות - על מנת לסייע בזיהוי עבריינים במצלמות האבטחה

פילין, הקביים והכובע הסגול הבעייתי (Daily Mail)

מאבטחי הפאבים עסוקים בדרך כלל בטיפול בצעירים שיכורים ומתפרעים, אז כשאין להם ממש עבודה, הם מתנפלים לקשישים - כך לפחות תעיד בריטית בת 77 שסולקה בבושת פנים מפאב "הנסיך אלפרד" בלונדון, רק בגלל שסירבה להסיר את הכובע שחבשה לראשה.

שירלי פילין ובתה בת ה-55 יצאו באחד הערבים השבוע לפאב בבירה הבריטית כדי לבלות באווירה טובה, מספר ימים לאחר שעברה פילין ניתוח לתיקון שבר בירך - וכשהיא עדיין מדדה על קביים. הן התיישבו במקום, הזמינו סיבוב ראשון של משקאות והחלו לצחוק ולשוחח.

בשלב מסוים ניגש אל פילין אחד המאבטחים במקום ודרש ממנה שתוריד את הכובע הסגול שחבשה לראשה. כאשר סירבה פילין לבקשתו, ניגש המאבטח אל בתה וביקש כי תשכנע את אמה להסיר את הכובע. לאחר שגם בתה התנגדה לבקשה, דרש המאבטח כי השתיים תעזובנה את המקום. באותו הרגע ניתנה הנחיה לברמן שלא לשרת יותר את שתי האורחות והן נאלצו לקום וללכת.

פילין, שעבדה בעברה הרחוק באחד הפאבים בעיר, הייתה מזועזעת מהתקרית. "הבת שלי ניגשה אלי ואמרה לי שקצין הביטחון ביקש ממנה שאוריד את הכובע. שאלתי אותה למה והיא לא ידעה להגיד לי", היא סיפרה. "עזבנו בסוף את המקום. ממש נגעלתי מהיחס, בייחוד בגלל שהם לא הסבירו לי את הסיבה".

לאחר התקרית הסבירו בפאב כי פילין נדרשה להסיר את הכובע לאור מדיניות חדשה במקום שאוסרת על חבישת כובעים. הדבר נועד כדי לאפשר את זיהויים המלא של אנשים במצלמות האבטחה במקרים בהם פורצת קטטה בין שיכורים. דוברת מטעם הקבוצה שמנהלת את הבר מסר כי מדיניות זו נועדה לקידום בטחון הלקוחות.