מכתב לאלטון ג'ון: "אל תגיע לישראל הגזענית"

ארגון בריטי של אקדמאים פרו-פלסטינים, שבראשו עומד פרופסור ישראלי, קורא לזמר אלטון ג'ון לבטל את הופעתו הקרובה בתל אביב בשל מדיניות ישראל בשטחים. במכתב גלוי שפורסם ברשת מוטחות האשמות קשות בצה"ל ומופיעה פנייה ישירה לג'ון לא לתמוך במורל בישראל. "כשתעמוד על הבמה בתל אביב אתה מזדהה עם מדינה גזענית", נכתב

ארבעה חודשים לפני הופעתו הצפויה של אלטון ג'ון באיצטדיון רמת גן - מסתמנת התנגדות בלתי צפויה להופעה מצד קבוצה של אינטלקטואלים בבריטניה. הסיבה: "מדיניות האפרטהייד" של ישראל כלפי הפלסטינים.

ועדה של ארגונים בריטיים פרו-פלסטינים , שבראשה פרופסור ישראלי, קוראת לזמר אלטון ג'ון לבטל את הופעתו הצפויה בישראל בחודש יוני הקרוב, במחאה על מדיניות ישראל בשטחים. במכתב גלוי שפורסם באתר בריטי נכתב לזמר: "אתה תשיר ברמת גן והקהל ידליק נרות, אך הפלסטינים לא יגיעו להופעה כי הם סגורים בגטו על ידי חיילים".

"הוועדה הבריטית למען האוניברסיטאות בפלסטין" היא הארגון העומד מאחורי הפנייה השנויה במחלוקת. המכתב לזמר פורסם באתר הרשמי של הארגון, ויחד איתו בקשה מגולשים נוספים ליצור קשר עם אלטון ג'ון ולבקש ממנו לבטל את המופע בישראל.

"קרא מה כתב גולדסטון על הטבח בעזה"

ההאשמות המוטחות בישראל במכתב הן קשות למדי. "קרא מה כתב השופט גולדסטון על הטבח בעזה", נכתב לג'ון. בין היתר מואשם הצבא הישראלי בירי פצצות זרחן על בתי ספר עמוסי ילדים פלסטינים וכי ישראל כולאת בגטאות מעל מיליון וחצי איש. "כשתעמוד על הבמה בתל אביב, גם אם תרצה וגם אם לא אתה מזדהה עם מדינה גזענית", נכתב על ידי הארגון.

העומד בראש הארגון ששלח את מכתב הגינוי לאלטון ג'ון הוא פרופסור חיים בראשית, אזרח ישראלי. פרופ' בראשית אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "כל מי שבא לישראל עכשיו תומך במדינה שמבצעת פשעי מלחמה", והוא מצפה מאלטון ג'ון לבטל את הופעתו בשטחה, כפי שעשה סנטנה שהיה גם הוא להופיע הקיץ בתל אביב.

"אנחנו כתבנו לזמרים ובמאים רבים שתכננו לבוא לישראל וביקשנו מהם לא לעשות זאת", מספר בראשית. עוד הוא הסביר כי הפנייה של ארגונו נעשית באופן ציבורי ולא אישי, וכי מטרתם היא לחסוך שפיכות דמים מהצד הישראלי והפלסטיני. 

טרם התקבלה תגובה רשמית מצידו של אלטון ג'ון, אך ככל הנראה הוא צפוי להגיע לישראל ולהופיע למרות הקריאות לחרם.