אזרח סיני נשלח ל-13 שנות מאסר בגלל אתר פורנוגרפי

אזרח סיני הורשע בניהול אתר פורנו ונשלח ל-13 שנות מאסר בפועל. בשנה האחרונה עצר הממשל הסיני למעלה מ-5,000 אזרחים סיני בחשד לעבירות פורנוגרפיה ברשת. מבקרי המשטר בעולם טוענים כי מאחורי המהלך עומד רצון המשטר לחסל אתרים של אופוזיציה פוליטית

13 שנה באשמת ניהול אתר פורנו. אילוסטרציה (חדשות 2)

אם אתם מתכננים לעבור לגור בסין, תשתדלו שלא להקים ולנהל אתר פורנוגרפי. את זה למד על בשרו אזרח סיני שנידון ל-13 שנות מאסר באשמת הקמה וניהול של אתר פורנוגרפי, כך מדווחת סוכנות ידיעות במדינה. בנוסף הטיל בית המשפט במחוז גואנדונג הסיני על הנאשם קנס של 100 אלף יוהן (כ-15 אלף דולר).

הואנג איז'ונג הודה בבית המשפט כי העתיק והפיץ חומרים פורנוגרפים באתר אותו ניהל מאז שנת 2005, תוך כדי שהוא משתמש בשרת שממוקם בארצות הברית. המשטרה תפסה את איז'ונג בחודש יולי האחרון ומאז ועד תחילת משפטו בחודש שעבר הוא שהה במעצר.

לפי כתב האישום, איז'ונג הוריד למלעלה מ-1,000 סרטים פורנוגרפים וערך אותם לוידאוקליפים קצרים אותם הציג באתר שהקים. הוא הרוויח קרוב ל-500 אלף דולר בזכות 4,000 המנויים ששילמו לו דמי מנוי חודשיים.

בשנה שעברה עצר הממשל הסיני למעלה מ-5,000 בני אדם בחשד למעורבות בפורנוגרפיה אונליין. בעבר הצהיר הממשל הקומוניסטי בסין כי הוא הציב לעצמו למטרה למגר את האתרים הלא חוקיים במדינה, ביניהם אתרים פורנוגרפים, אתרי הימורים וכאלו שמוגדרים כמהווים "סכנה לחברה".

מבקרי המשטר, לעומת זאת, אומרים שהמטרות האלו הן למעשה כיסוי לנסיונות של הממשל הסיני לחסום אתרים מטעם מתנגדים פוליטים.