רופאו של מייקל ג'קסון מואשם בהריגתו

כתב אישום הוגש לבית המשפט בלוס אנג'לס נגד רופאו האישי של מייקל ג'קסון, ד"ר קונרד מורי, שמואשם כי הרג אותו באופן בלתי מכוון. אם יורשע מורי הוא צפוי לעד ארבע שנות מאסר. לפי כתב האישום, מורי הזריק למלך הפופ סם הרדמה, יצא מהחדר לבצע שיחת טלפון ולאחר שחזר גילה כי ג'קסון לא נושם

שמונה חודשים לאחר מותו הפתאומי של מייקל ג'קסון, רופאו האישי ד"ר קונרד מורי, מואשם שגרם למותו של מלך הפופ באופן בלתי מכוון. אם יורשע, צפוי ד"ר מורי לעונש של עד ארבע שנות מאסר.

במהלך חקירת מותו של מלך הפופ נחשפה התלות שלו בסמי הרגעה, בהם תרופות שמשמשות להרדמה במהלך ניתוח, אך נועדו כדי לעזור לג'קסון להירדם. ממצאי החקירה עולה כי ד"ר מורי הזריק לג'קסון את סם ההרגעה זמן קצר לפני אירוע דום הלב שאירע ב-25 ביוני בשנה שעברה. לפי כתב האישום, לאחר שהזריק לזמר את הסם, יצא ד"ר מורי מהחדר כדי לבצע שיחת טלפון קצרה - וכשחזר גילה שג'קסון לא נושם. 

ממצאי דוח הנתיחה שנערכה לג'קסון לאחר המוות הראו כי הוא מת מהרעלה כתוצאה מסם ההרדמה, בשילוב עם תרופות אחרות שקיבל. כתב האישום הוגש נגד מורי בתום שבוע של דיונים בין עורכי דינו לבין התביעה במטרה להגיע לפשרה.

רופא צמוד למסע ההופעות

ג'קסון שכר את מורי כדי שישמש בתפקיד רופאו הצמוד לקראת מסע ההופעות אותו תיכנן. למורי לא היה ניסיון קודם עם סלבריטאים עד שהחל לעבוד בחודש מאי עם מלך הפופ. שכרו היה 150 אלף דולר לחודש והוא היה צפוי לשמש בתפקיד עד לאחר מסע ההופעות.

הזמר מייקל ג'קסון הלך לעולמו בגיל 50, לאחר שנמצא חסר הכרה בביתו שבהולמי הילס אשר בלוס אנג'לס. מותו נקבע ב-14:26 שעון קליפורניה, זמן קצר לאחר שהגיע לבית החולים. אלפי מעריצים התאספו עם היודע דבר מותו של ג'קסון מחוץ לבית החולים, כשהם ממררים בבכי.

על פי הדיווחים, אנשי שירותי ההצלה שהוזעקו לביתו של ג'קסון מצאו אותו חסר הכרה לאחר שלקה בדום לב. הם פינו אותו למרכז הרפואי של אוניברסיטת UCLA שם ביצעו בו הרופאים פעולות החייאה, אך לשווא.

הווידאופדיה: מייקל ג'קסון

מייקל ג'קסון: עכשיו הספר

למכירה: בושם מה-DNA של מייקל ג'קסון