מה עשתה גופה בגלגלי מטוס דלתא שנחת ביפן?

מכונאי שעבד בשדה התעופה בטוקיו ביום ראשון בערב הבחין בעצם גדול שמונח בתוך גלגלי מטוס הנוסעים שהגיע מניו יורק. בדיקה מעמיקה גילתה שמדובר בגופת אדם. בדיקה ראשונית העלתה שהאיש מת מכוויות קור, שנגרמו משהותו בגלגל במהלך הטיסה הארוכה. יחד עם זאת, לא נפסלת האפשרות שמדובר ברצח יצירתי במיוחד

נוסע סמוי או רצח יצירתי? אילוסטרציה (רויטרס)

הבידוק הביטחוני והסריקות הקפדניות שנעשות על גבי המטוסים של חברת התעופה דלתא איירליינס לא הכינה את המאבטחים למה שנמצא בגלגלי המטוס: גופת אדם נמצאה מונחת בגלגלי מטוס הנוסעים שהגיע מניו יורק לטוקיו ביום ראשון האחרון.

כמו הנסיבות שהביאו להימצאות הגופה, גם זהותה נותרה עדיין מסתורית, והיא נשלחה לבדיקה ברשויות היפניות. מכונאי שעבד בנמל התעופה הבחין בגופה שוכבת בגלגלי מטוס הבואינג מסוג 777-200 שנחת בשדה התעופה.

לא ברור אם מדובר בנוסע סמוי או ברצח

"כל מה שאנחנו יודעים לומר בשלב זה הוא שמישהו הגניב את הגופה זמן קצר לפני ההמראה מניו יורק, כיוון שאין אפשרות שהגופה הוכנסה לשם במהלך הטיסה", אמר גורם במשטרה היפנית והוסיף: "בשלב זה אנחנו פועלים לאתר את זהות הגופה ובודקים אם מדובר בתאונה או באירוע פלילי".

עוד נמסר, כי הגופה נמצאה ללא סימני חבלה למעט סימני כוויות קור, והחוקרים לא שוללים את האפשרות שהאדם מת מהיפותרמיה, זאת כיוון שהטמפרטורה באותו חלק של המטוס צונח למינוס 50 מעלות צלסיוס במהלך הטיסה הארוכה.

רק לפני שלוש שנים אירע מקרה דומה בטיסה בטיסה שהתרחשה בכיוון ההפוך. בשנת 2007 נמצאה גופת גבר בדופן מטוס של חברת יונייטד שהגיע לסן פרנסיסקו משנגחאי. במקרה זה, החקירה העלתה שמדובר בנוסע סמוי שתכניתו לנסוע בחינם השתבשה.