תיעוד בצבע של מלחמת העולם ה-2

יותר מ-60 שנה עברו מאז מלחמת העולם השנייה, ורק לאחרונה התגלו קטעי וידאו נדירים המתעדים את הקרבות בצבע. כעת מתברר כי הצבא האמריקני תיעד במשך שש שנות המלחמה את הקרבות העקובים מדם. ערוץ ההיסטוריה מביא את התמונות הנדירות

אחרי שנים ארוכות של חיפושים במרתפי הארכיון של הצבא ושל אנשים פרטיים, נמצאו בארצות הברית תמונות וידאו נדירות בצבעשל מלחמת העולם השנייה. עכשיו, אחרי טיפול טכני שנמשך שנתיים, מובאות התמונות בסדרה חדשה בערוץ ההיסטוריה וחושפות מציאות קשה וכואבת.

רק לאחרונה התברר כי הצבא האמריקני צילם בצבע את הקרבות הקשים של מלחמת העולם השנייה. הסרטים פשוט העלו אבק בארכיון במשך יותר מ-60 שנה. בתחילה קצת קשה להבין מהיכן התמונות, וזאת בגלל שאנו רגילים לראות את התיעוד מאותם ימים בשחור לבן בלבד.

מפיקי הסדרה הצליחו למצוא יותר מ-3,000 שעות מצולמות מאותם ימים, משש שנות המלחמה הכי עקובה מדם בהיסטוריה האנושית. מפיק הסדרה סקוט ראדה סיפר: "רבים מהסרטים שנמצאו היו כמו חדשים, כי צפו בהם רק לעיתים רחוקות".

המפיקים ערכו שחזור דיגיטלי לסרטים והמירו אותם לאיכות צפייה HD. הם הוסיפו פס קול מפני שרוב הצילומים היו ללא סאונד, ויצרו מהסרטים האבודים סדרה מרתקת, בה ניתן לראות את היטלר חוגג את נצחונותיו בתחילת המלחמה, את חיילי הצבא האמריקני בצפון אפריקה ואפילו את הפלישה לנורמנדי.

הצילומים מתוך "הסרטים האבודים של מלחמת העולם השנייה", באדיבות ערוץ ההיסטוריה