מיוחד: כך נראים החיים במעמקי האוקיינוס

לא כל יום ניתנת לנו הזדמנות להציץ למתרחש בקרקעית האוקיינוס. צוות של חוקרים אוסטרלים ערכו פרויקט יוצא דופן במשך 10 שנים, שכלל פריסת מצלמות וחיישנים אלקטרונים בעלות של מיליוני דולרים, והצליחו לתעד את היצורים החיים בקרקעית האוקיינוס. בואו להציץ בתמונות הנדירות

כך נראים החיים בקרקעית האוקיינוס: חוקרים מאוסטרליה הצליחו ללכוד בעדשת המצלמה תיעוד נדיר של החיים במעמקי השונית המפורסמת the Great Barrier, המושכת אליה אינספור מבקרים מדי שנה.

החוקרים הציבו בקרקעית האוקיינוס מערך של 16 מצלמות תת-ימיות, חיישנים אלקטרונים וקולטי אותות מסוגים שונים בעלות של מיליוני דולרים, בפרויקט ענק שנמשך 10 שנים. התוצאה: צילומי וידאו מרהיבים המנציחים את החיים מתחת למים.

בתמונות שלפניכם ניתן לראות בעלי חיים ימיים בסביבת המחייה הטבעית שלהם. בקטע הווידאו נראה בין היתר "כריש נמר" התוקף נחש ים על קרקעית האוקיינוס, וזה מצליח ברגע האחרון להימלט משיני הטורף ולהציל את חייו. הכריש הזועם, שאורכו כ-3 מטרים, מכלה את זעמו במצלמה המוצבת בסמוך.

המצלמה המיוחדת שמתעדת את התמונות האלו נופלת לא פעם קורבן למשחקים ותקיפות מצד בעלי החיים בים, אך ככל הנראה לחוקרים האוסטרלים אין בעיה לסכן מכשירים שעלותם מיליוני דולרים, רק בשביל לראות את החיים במעמקי הים. עכשיו גם אתם יכולים לראות.