הפיצוץ בתחנת הכח בקונטיקט: חשש לחיי עשרות לכודים מתחת להריסות

כוחות החילוץ האמריקנים חוששים כי עשרות בני אדם לכודים מתחת להריסות בתחנת הכח שהתפוצצה בקונקטיקט. על פי הדיווחים הרשמיים, 5 בני אדם נהרגו - אך על פי ההערכות המספר צפוי לעלות. עדי ראייה טוענים כי למעלה מ-30 בני אדם נהרגו בפיצוץ

בארה"ב נמשכים הנסיונות לחלץ את הנפגעים בפיצוץ העז בתחנת הכח ה"ירוקה" בעיר מידלטאון שבמדינת קונטיקט. על פי הפרסומים הרשמיים חמישה בני אדם איבדו את חייהם כתוצאה מהאסון, אך ההערכה היא שמספר הקורבנות עוד יעלה שכן ככל הנראה רבים עוד לכודים מתחת להריסות, ועכשיו מתקיימים חיפושים אחרי נפגעים נוספים.

דיווחים אחרים של עדי ראייה מהמקום מדברים על יותר מ-34 הרוגים ו-250 פצועים. "יש גופות בכל מקום", סיפר עד ראייה במקום לאתר אינטרנט מקומי. כעת החשש הוא שחלק מהעובדים נלכדו מתחת להריסות. על פי ההערכות הראשוניות, מקור הפיצוץ, שהורגש במרחק של כ-50 ק"מ מתחנת הכח, הוא צינור גז שהתפוצץ, אולם בשלב זה אין עדיין דיווח רשמי על הגורם לפיצוץ.

כוחות הצלה רבים, ובהם כוחות משטרה, אמבולנסים ומכבי אש, זרמו למקום וטיפלו בכמות הנפגעים הגדולה. מסוקים ממשיכים לפנות את הנפגעים לבתי החולים בסביבה.  

"המחשבה הראשונה שלי הייתה: הנה רעידת אדמה"

דובר משטרת מידלטאון אמר לסוכנות הידיעות רויטרס שיש "נפגעים רבים" במקום. לדבריו, המפעל עדיין לא עבד על קו ייצור אלא היה עדיין בשלב של ניסויים. מדובר בתחנת כח שמייצרת אנרגיה ירוקה.

אחת מתושבי מידלטאון סיפרה לרשת הטלוויזיה המקומית כי "הם הפעילו את המנועים הבוקר וכנראה משהו לא עבד כשורה וזה התפוצץ. להבות עפו לכל כיוון". חלק מהדיווחים מגיעים מרשת הטוויטר, שם למשל עידכנה גולשת מקונטיקט: "המחשבה הראשונה שלי הייתה: הנה רעידת אדמה. כל הבית הזדעזע, זה היה קצר אבל בעל עוצמה".