הטרנד החדש בסין: קונים בן זוג בסופרמרקט

אהבה בין המדפים: זוגות רבים בסין נפגשים לראשונה בסופרמרקט, ולכן בבירה בייג'ין החליטו לפתוח סופרמרקט מיוחד לאהבה, תחת השם החד משמעי "אני מחפש אהבה". כעת יכולים הרווקים והרווקות לצאת ולרכוש להם בן-זוג לטעמם. אך כמו בכל דבר בחיים - גם קניית הרווקים לא באה בחינם

זוגות רבים החלו את דרכם בפגישה אקראית בסופרמרקט ליד מדף הממתקים, השימורים או לעיתים אפילו ליד החמוצים. בבייג'ין זיהו את הפוטנציאל הרומנטי, ופתחו בהשראתו סופרמרקט חדש - כזה שהמוצרים בו הם רווקים שמחפשים אהבה.

העומדת בראש היוזמה מספרת שהסופרמרקט, ששמו "אני מחפש אהבה", נועד רק בכדי לתת הזדמנות לרווקים למצוא סוף סוף בת זוג מתאימה. אלא שהסוף המאושר לא מגיע בחינם: כל אחד שיוצא לקניות צריך להשאיר בכניסה סכום השווה לשלושה דולר. יש שיגידו שזהו מחיר פעוט תמורת אהבת אמת.

הסופרמרקט החדשני פועל פחות מחצי שנה, וכבר יצאו ממנו לא פחות מ-50 זוגות מאושרים, והיד עוד נטויה. מורה בת 25 שהתחילה לרכוש לאחרונה בני זוג בחנות הרווקים מספרת: "ודאי שאני רוצה למצוא את החצי השני שלי, אני מקווה שאמצא אותו בסופרמרקט, אבל אם זה לא יקרה, אני מקווה שלפחות אמצא כאן חברים חדשים".

וואנג ג'יאהונג, עובד ממשלתי בן 35 אומר: "אחרי שהגעתי ראיתי שיש כאן נשים יוצאות דופן. מנקודת מבט סינית מסורתית, אגיד שהאישה המושלמת עבורי היא משהי שאוכל להסתדר איתה, נדיבה ואחראית", ומוסיף: "אמא שלי אומרת שלא מצאתי את האישה שלי עדיין מפני שאני יותר מידי בררן".

לגברים הסינים לא כדאי לדחות את מציאת בת זוגם למשך יותר מדי זמן, מפני שהפיקוח על הילודה בסין הותיר לא פחות מ-24 מיליון גברים בגיל החתונה - ללא בת זוג.