עשה זאת בעצמך: ניתוח לכלב

תושב רוד איילנד חסר אמצעים שנתמך על ידי הביטוח הלאומי לא יכל להרשות לעצמו לשלם על ניתוח שלדעתו היה נחוץ לכלבתו לכן החליט לבצע את הניתוח בעצמו למרות שאינו מוסמך לכך.

הניתוח החובבני גרם לזיהום ברגל הכלבה (חדשות 2)

המשבר הכלכלי בארצות הברית גורם לאנשים רבים לשקול על מה הם מוציאים את כספם יותר מבעבר. אלן מקייטי, תושב רוד איילנד בן 63, גילה שלכלבתו האהובה, לברדור מעורבת בת 14 שנים הופיעה ציסטה ברגל. למקייטי, החי על קצבת ביטוח לאומי מהמדינה מכיוון שסובל מנכות ואינו יכול להתפרנס בעצמו לא היה את סכום הכסף הנדרש על מנת לשלם לווטרינר על ניתוח שיסיר באופן מסודר את הציסטה מרגלה של כלבתו. על כן החליט מקייטי לבצע את ניתוח הכלבה בעצמו על אף שמעולם לא הוכשר בביצוע פעולות כירורגיות בבעלי חיים או בכלל.

מקייטי ביצע את הניתוח בכלבה תוך שימוש בהרדמה מקומית. "במצב הכלכלה כיום, ובכלל ברוד איילנד אין מי שבכלל יסכים להושיט יד לקצת עזרה" אמר מקייטי. לאחר הניתוח, בוצע בכלבה ניתוח נוסף הפעם על ידי ווטרינרים מוסמכים. הסיבה לביצוע הניתוח השני הייתה זיהום שהתפתח ברגלה של הכלבה. זיהום שנגרם בגלל הניתוח החובבני של בעל הכלבה האוהב.

"רק ניסיתי לעזור לכלבה"

א.ג. פינוצ'יו, ווטרינר ויושב ראש האגודה למניעת התאכזרות בבעלי חיים ברוד איילנד הגדיר את הניתוח שביצע מקייטי כ-"פשע נתעב". עוד הוסיף פינוצ'יו כי הניתוח היה מיותר. הציסטה הייתה שפירה לחלוטין, לא גרמה כאב ולא הסבה שום נזק לכלבה. ולמרות מה שאמר הווטרינר המוסמך, אמר מקייטי כי הוא ראה את כלבתו סובלת.

"סביר להניח שעלותו של הניתוח הייתה מגיעה ל-200 דולר" אמר פינוצ'יו. "ואם היה מתקשה בעל הכלבה לשלם את הסכום היה הארגון שאני עומד בראשו עוזר בתשלום".

המקרה של מקייטי הגיע לבית המשפט ברוד איילנד, שם הוא הואשם בעברות של התאכזרות לבעל חיים ופעילות לא מורשית בווטרינריה. אך למרות כתב האישום, כלבתו הוחזרה אליו. מקייטי טען במשפטו שאינו חושב כי פעל לא כשורה, "רק ניסיתי לעזור לכלבה, אני לא חושב שזו התאכזרות ".