הטלאי הצהוב - מסמל גם "גזענות" נגד כלבים?

הקהילה היהודית באוסטריה הזדעזעה השבוע לגלות כי מגזין כלבים מקומי החליט לנסות למנוע מהשלטונות לקבל החלטה לפיה יושמדו גזעי כלבים אגרסיביים, בעזרת שימוש לא ראוי בטלאי הצהוב, אותו ענד גור פיטבול. לאחר הפרסום התנצלו ראשי המגזין ותיקנו את המעוות

שימוש לא ראוי במגן דוד (חדשות 2)

שימוש בטלאי המגן-דוד למען מטרות מסוימות לא נראה בעין יפה בדרך כלל. הפעם נדמה כי פעילים למען זכויות הכלבים באוסטריה - חצו את כל הקווים.

הקהילה היהודית בווינה גילתה השבוע כי מגן הדוד הצהוב, אותו מגן דוד שהנאצים הכריחו יהודים לענוד על בגדיהם, עיטר שער של מגזין כלבים. הטלאי שימש, לטענתם של עורכי המגזין, כדי להילחם בתופעה "הגזענית", לדבריהם, כנגד כלבי תקיפה. הרשויות באוסטריה דנות בימים האלה באפשרות להשמיד סוגים של כלבים מסוכנים ותוקפניים.

בתמונת השער נראו שני גורים. האחד מסוג לברדור, שידוע ככלב רגוע ושליו, והשני מסוג פיטבול, שמוגדר על ידי הרשויות האוסטריות ככלב תקיפה מסוכן. על גופו של הפיטבול נראה מגן דוד צהוב, כאשר במקום המילה יהודי, מופיעה המילה "רשע", המופנית כלפי השלטונות האוסטרים.

הקהילה היהודית באוסטריה זעמה על פרסום התמונה ואמרה כי ההשוואה בין הרצון של היטלר להשמיד את כל היהודים, לבין הניסיון של השלטונות האוסטריים להשמיד מספר סוגים של כלבים, הוא אווילי. ראשי הקהילה פנו למגזין על מנת שישנו את התמונה על השער. המו"לים נעתרו לבקשת הקהילה, התנצלו על הפרסום, ואף הוציאו גיליון חדש בו במקום המגן דוד, הופיע עיגול אדום עם אותו כיתוב.