דוושת הגז נתקעה - משפחה שלמה נהרגה

תאונה מחרידה שאירעה בקליפורניה בעקבות תקלה טכנית במכונית מסוג טויוטה גבתה חיי משפחה שלמה. 5 חודשים אחרי נחשפת השיחה שקיים אב המשפחה עם מוקדן המשטרה שבה דיווח שדוושת הגז נתקעה. ההקלטה תיעדה את השניות האחרונות עד להתנגשות הבלתי נמנעת - שבה נהרגו זוג הורים ושני ילדיהם. האזינו לשיחת הטלפון

נסיעה משפחתית שהתרחשה לפני כחמישה חודשים בסנטיאגו שבקליפורניה הסתיימה בתאונה מחרידה שגבתה את חייהם של ארבעה בני משפחה. אך מלבד הטרגדיה המשפחתית, הסיפור הותיר זעזוע עמוק בעקבות חשיפת שיחת הטלפון האחרונה שערך אב המשפחה עם מוקד המשטרה מתוך המכונית המשפחתית, מהרגע שזיהו את התקלה ועד לרגע ההתנגשות.

בני המשפחה נסעו ברכב טויוטה מדגם לקסוס המיוצר ביפן. בעיצומה של הנסיעה על הכביש המהיר, נתקעה דוושת הגז ומנעה מהנהג לבלום. אבי המשפחה התקשר למוקד החירום ודיווח שהם נמצאים בנסיעה צפונה במהירות של כ-200 קמ"ש. "אנחנו בצרות, אנחנו לא יכולים לעצור", אמר האב למוקדן. "אין בלמים והדרך המהירה מסתיימת עוד 800 מטרים".

השיחה מתעדת גם את תגובתו של המרכזן שהציע לבני המשפחה להסיט את הרכב, אך מהר מאוד הוא הבין שבני המשפחה מתקרבים לעבר התנגשות בלתי נמנעת. "תחזיקו חזק, תתפללו", צעק המוקדן, כשברקע נשמעות צעקותיהם של שאר היושבים ברכב ואז אירעה התאונה. המוקדן ניסה ליצור קשר, אבל איש לא היה בעברו השני של הקו.

משפחה שלמה נהרגה בגלל התקלה

בתאונה הקשה ניספו מארק סיילור ואשתו קלופה, בני ה-45, ושני ילדיהם הקטנים. חשיפת ההקלטה המצמררת נחשפה השבוע בעקבות תחילת המשפט שמתנהל בימים אלה נגד חברת טויוטה.

על פי הפרסום בעיתון הסאן הבריטי, החברה - שמכרה מיליוני מכוניות ברחבי העולם - צפויה לשלם על התקלה יותר מ-400 מיליון דולר. מנהלי החברה ציינו שהם מצרים מאוד על הדאגה שנגרמה ללקוחות, אולם טרם הזמינו את בעלי המכוניות מסדרת רכבי הפאר "לקסוס" לבצע את תיקוני החירום. לדבריהם, מדובר בתיקון פשוט שכולל התקנת פיסת מתכת בגודל של בול.