בריטניה: תינוק אובחן כחולה סרטן בגלל תמונה

חייו של תינוק בריטי בן תשעה חודשים אולי ניצלו הודות לצילום משפחתי שגרתי. האם שהביטה בתמונה הבחינה בנקודות מוזרות בעינו והתעקשה שהוא ייבדק. החששות התבררו כנכונים: הרופאים אבחנו גידול סרטני נדיר ומסוכן אצל הפעוט, שאיבד את הראייה בעינו השמאלית. כעת מקווים שבזכות הגילוי המוקדם הוא לא יתעוור לחלוטין

מקווים להציל את העין השנייה. ג'ייקוב ראוס (daily mail)

כשסמנתה ראוס הביטה בתמונות של בנה ג'ייקוב בן התשעה חודשים היא הרגישה שמשהו לא כשורה. הנקודה הלבנה בעינו של התינוק הדליקה נורה אדומה אצל האם הבריטית בת ה-23, למרות שלא הבחינה בה גם כשהסתכלה עליו מקרוב.

בני המשפחה ניסו להרגיע את חששותיה של סמנתה, אחות במקצועה, ואמרו לה כי אין סיבה לדאגה. אפילו הרופא לא התרגש. אך סמנתה המשיכה ולא הרפתה עד שלבסוף נשלח ג'ייקוב לבית החולים, שם אובחן גידול סרטני נדיר ומסוכן בעיניו.

המומחים סיפרו לסמנתה ולבעלה, להם שני ילדים נוספים, כי ג'ייקוב הקטן איבד את הראייה בעינו השמאלית בגלל שלושה גידולים אלימים. כעת הוא עובר טיפולי כימותרפיה בתקווה להציל את עינו השנייה - כמו גם את חייו.

לסמנתה, שמתמודדת עם המציאות הקשה, יש מסר חשוב מאוד שהיא רוצה להעביר: "אני מפצירה בהורים לבדוק טוב את עיני ילדיהם. אם לא הייתי מצלמת את התמונות ומתעקשת שג'ייקוב ייבדק - ייתכן והוא כבר היה עיוור לגמרי".