צפו: חילופי מהלומות בתוך הפרלמנט הטורקי

המתח בין המפלגה האיסלאמית השלטת בטורקיה לבין יריבתה החילונית הוביל אמש לקטטה של ממש בין חברי הפרלמנט משני הצדדים, זאת בעקבות ויכוח שהתעורר בנושא רעייתו של ראש הממשלה ארדואן, שלבשה כיסוי ראש ולא הורשתה להיכנס עמו לבית חולים במדינה. חבר פרלמנט אחד נפצע קל ופונה לבית חולים. צפו בתקרית

קטטה בבית הנבחרים: ויכוח בפרלמנט הטורקי באנקרה בנושא רעייתו של ראש הממשלה - התפתח לחילופי מהלומות של ממש בין אנשי הקואליציה וראשי האופוזיציה.

אתר האינטרנט הטורקי "אל זמאן" מתאר את פרטי הקרב: הוויכוח פרץ בין אנשי מפלגת השלטון האיסלאמית, מפלגת הצדק והפיתוח הטורקית (AKP), לבין נציגי התנועה הלאומית הטורקית (MHP), לאחר אחרי שאיש התנועה הלאומית אוסמאן דורמוס אמר בלשון סרקסטית: "איך מוסד ממשלתי לא נותן לרעייתו של ראש הממשלה – שנחשבת כנביא - להיכנס?".

דורמוס התייחס לדבריו של ראש הממשלה הטורקי, רג'ב טאיפ ארדואן, שאמר בראיון לכלי התקשורת כי בית החולים הצבאי האקדמי לא נתן לפני שלוש שנים לרעייתו אמינה להיכנס בשערי בית החולים לביקור של חברה, מפני שלבשה כיסוי ראש.

ארדואן הגיב בזעם על הדברים, ותוך זמן קצר החלו חברי מפלגת השלטון וחברי האופוזיציה להתגושש בתוך אולם המליאה. חבר פרלמנט אחד נפצע קל ופונה לבית חולים, כמה מחבריו טופלו במקום.

המתח סביב סוגיית הדת והמדינה בטורקיה הולך וגובר עם התחזקות המשפלגה האיסלאמית השלטת. על פי חוקיה של טורקיה, המדינה מוגדרת כמדינה חילונית - כך היא הוגדרה על ידי המייסד אתא טורק. מפלגת הצדק והפיתוח האיסלאמית, מפלגתם של עבדוללה גול וטאיפ ארדואן, היא מפלגה עם זהות מוסלמית מובהקת החותרת תחת הזהות החילונית של טורקיה.