רוסיה: ניאו נאצים רוצחים - ומצלמים

קבוצת ניאו נאצים רוסים העלו לרשת סרטונים מזוויעים בם הם תוקפים באכזריות אנשים שהם "לא רוסים". לאחד הסרטונים בו הם מתגאים הם קראו "מתנה לשנה החדשה". צפו בתקיפה של צעיר מגיניאה שכל "פשעו" שהוא אינו רוסי

הניאו-נאצים ברוסיה רואים את עצמם כלוחמים גיבורים, שנלחמים עבור זכויותיהם של הרוסים - ברוסיה. הם עונדים סמל כה מוכר ומזעזע, פרשנות רוסית לצלב הקרס הנאצי, ויוצאים פעמיים בחודש לכינוס סודי. "האיחוד הסלאבי" מתכנס במיקום סודי. הפעם מדובר ביער מחוץ למוסקבה, שם הם מתאמנים בלחימת סכינים וירי ברובים.

למרות התצוגה הברוטאלית מול מצלמות רשת SKY, טוענים חברי הקבוצה הניאו נאצית: "אנחנו לא אלימים".  על פי הערכות , 20 מחברי הקבוצה כבר יושבים בכלא, בגלל התקפות אלימות על רקע גזעני ועל רצח חסר הגיון של אומללים, שהפשע היחיד שלהם היה שהם לא נראים מספיק רוסים.

סשה זורג אחד הפעילים כבר ריצה מאסר בכלא פעמיים, בגלל שירה בשני עובדים זרים. הוא קורא לזה - "המאבק האישי שלו" והוא מתכנן להמשיך.

מתאמנים ומצלמים  

הקבוצה מקדישה זמן לצילום, לא פחות מהזמן שמוקדש לאימונים. המנהיג, דימיטרי מושקין מנסה להציג את עצמו כפנים האחראיות של הימין הקיצוני ומנסה להציב אתגר מול הממשלה הנוכחית.

"60%מהאוכלוסייה ברוסיה תומכת במטרה שלנו", הוא אומר. "אבל אפילו עם רוב כזה, אנחנו לא יכולים לקחת חלק מהמערכת הפוליטית בגלל שהממשלה לא מקבלת את קיומה של האופוזיציה".

ההצדעה המוכרת, מועל היד, מאמצע המאה הקודמת, לא מסייעת לתדמית הקבוצה - זו הצדעה שמייצגת שלטון שהרג 25 מיליון רוסים לפני שהובס.

רצח גזעני מול המצלמות

71 אנשים נהרגו בהתקפות על רקע גזעני בשנה שעברה. אלכסנדר ברקובסקי, מנהל ארגון למען זכויות אדם, פרסם את הנתונים האלה. הוא אומר שהמצב מגיע לנקודת רתיחה וקורא לרשויות לפעול. "לא רק בגלל הרציחות, אלא בגלל הפוטנציאל של מהומות שמבוססות על שנאה גזענית, אנו חוששים לאבד שליטה"

עוד קבוצה ניאו נאצית, פרסמה לאחרונה סרטון מצמרר, בו הציגה את מה שהם מכנים "מתנה לשנה החדשה". תמונות של הקבוצה מתקיפה את סלומון אטנגו, בחור מגינאה שהלך לביתו שבסנט פיטרסבורג בחודש דצמבר האחרון, הותקף בדרך ומת בבית החולים אחרי שנדקר 20 פעמים. איש מהתוקפים לא נעצר.

ההתקפות המצולמות הן רק חלק קטן מאירועים אלימים אחרים על רקע גזעי. רובם בוצעו על ידי רוסים צעירים שהתפיסה שלהם לגבי פטריוטיזם ולאומניות הפכה לזוג של אמונה מבולבלת וקטלנית - כך דיווחה אמנדה ווקר רשת SKY ממוסקבה.