הצעירה שלא הרגישה את הסכין בגב

יוליה פופובה בת ה-22 ממוסקבה נדקרה בגבה במהלך שוד ברחוב, אך לא הרגישה כלום. היא המשיכה לצעוד אל ביתה, כשהסכין נעוצה בגבה, ורק כשהוריה ראו אותה ונבהלו - היא פונתה על ידם לבית החולים, שם הסכין הוצאה בהצלחה ולא נגרם לה נזק קבוע. איך זה קרה? הרופא מסביר: "ההלם שהגוף שלה נכנס אליו מנע ממנה להרגיש כאב"

הצעירה הרוסיה עם הסכין בגב (The sun)

תושבת רוסיה שנשדדה בעודה הולכת ברחוב ונדקרה בסכין, לא הרגישה כי משהו אינו כשורה והמשיכה לצעוד לביתה - כשסכין מטבח באורך של יותר מ-15 ס"מ תקועה בגבה.

יוליה פופובה, צעירה בת 22 ממוסקבה, סיפרה כי שודד שתקף אותה ברחוב נטל ממנה את תיקה וברח. עם זאת, היא לא שמה לב כי חוץ מהגניבה - תקע השודד את הסכין בגבה והיא המשיכה לצעוד בביטחון לביתה.

כשהגיעה לביתה מיהרו הוריה המבוהלים שהבחינו בסכין הץקועה בגבה לפנות אותה לבית החולים. מבדיקה ראשונית שערכו הרופאים לפופובה, עלה כי הסכין נמצאת קרוב מאוד לעמוד השדרה, אולם עם זאת, בניתוח שנערך לה הצליחו הרופאים להוציא את הסכין מבלי לפגוע בחוליות הגב ומבלי שייגרם לה כל נזק קבוע.

איך קרה שפופובה נדקרה ולא הרגישה את הכאב? יש לכך מספר הסברים אפשריים. אחד הרופאים שטיפל בה בבית החולים במוסקבה מספר כי "ככל הנראה ההלם שהגוף שלה נכנס אליו כתוצאה מהדקירה מנע ממנה להרגיש כל כאב. היא פשוט הלכה הביתה מבלי להרגיש את הסכין בגבה".

אפשרות נוספת היא שפופובה סובלת מתסמונת הנקראת C.I.P.A (Congenital insensitivity to pain with anhidrosis) - הפרעה גנטית שגורמת לאנשים לא לחוש כלל כאב. אנשים שסובלים מהתסמונת יכולים לגעת באש, לשבור עצם בגוף או כמו במקרים של פופובה - להידקר בסכין - ופשוט לא להרגיש כלום.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?