נא להכיר: החתול שמנבא מי עומד למות

את החתול הזה, סביר להניח שלא הייתם רוצים אצלכם בבית. אוסקר בן החמש אומץ כגור על ידי בית אבות ברוד איילנד. אלא שמהר מאוד התגלו כוחותיו המיוחדים: הוא מרגיש כשאחד הקשישים במקום עומד למות, ומתיישב ליד מיטתו. בני המשפחות, ממש לא מרוצים כשהוא בסביבה

אוסקר מלווה את הגוססים לעולם הבא (דיילי טלגראף)

איש לא רוצה בקרבתו של אוסקר, חתול שגדל בבית אבות ומצליח לנבא מי מהחולים עומד למות. הצוות שמפעיל את הדיור המוגן טוען שיכולת הניבוי של החתול עבדה לא פחות מ-50 פעמים. החתול פשוט מגיע ומתיישב לצידם של החולים בשעותיהם האחרונות, והוא עוזב רק כשהם מחזירים את נשמתם לבורא.

אוסקר בן ה-5, חתול האפור-לבן מבלה את זמנו בין החדרים. לרוב הוא תופס מרחק מדיירי הבית, אבל רק כשנותרות להם מספר שעות לחיות, הוא מתקרב אליהם.

ד"ר דיוויד דוסה, גריאטור ופרופסור מסייע באוניברסיטת בראון אמר שבמשך חמש שנים הוא עוקב אחרי החתול. לדבריו, הצוות סומך על תחושותיו של החתול באותה מידה שהוא מתחשב בבדיקות הרפואיות. "קרו מקרים בהם הרופאים לא מצאו שום בעיה אצל החולה, ולמרות זאת החתול התיישב לצידו. בסופו של דבר למרות שהרופאים לעגו ליכולת הנבואיות של אוסקר, תמיד החתול יצא כשכפתו - על העליונה".

חוששים מהחתול מנבא השחורות

החתול אומץ בעת שהיה גור קטן מאוד בבית האבות שברוד איילנד. ד"ר דוסה מספר שבני משפחתם של החולים - שונאים את החתול המסתורי. כשהוא מתקרב לאחד החולים בני המשפחה בועטים בו וצועקים עליו, אבל החתול פועל על פי חוקים אחרים לגמרי.

בבית האבות יש עוד חמישה חתולים אחרים - אבל אף אחד מהם לא מגלה יכולות כמו אלו של אוסקר הנביא המשופם. לא כל החולים מפחדים מאוסקר, חלק מהקשישים נהנים שיש להם חבר קרוב - בשעותיהם האחרונות.