מבינות לאט יותר - צוחקות הרבה יותר

חוקרי אוניברסיטת קליפורניה מצאו תחום חדש למלחמת המינים - הומור. במחקר שערכו התברר כי נשים אמנם מבינות בדיחות באיחור מסוים מהגברים, אך צוחקות לאורך זמן רב יותר. כמו כן עלה במחקר שהנשים מעדיפות הומור מתוחכם ומשחקי מילים, בניגוד לגברים שמעדיפים הומור נמוך

מעדיפה הומור מתוחכם? (חדשות 2)

חוקרי אוניברסיטת קליפורניה מצאו נושא חדש על מנת לערוך בו את ההשוואה בין המין הגברי למין הנשי - בדיחות. במחקר שנערך במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטה עולה כי למרות שלנשים לוקח זמן רב יותר להבין בדיחה, הן נהנות ממנה לאורך זמן ממושך יותר מאשר הגברים.

במהלך המחקר הוצמדו עשר נשים ועשרה גברים לסורק הבוחן את תפקודי המוח. מול הנבחנים הקרינו שורת קריקטורות והנבחרים התבקשו לציין בפני החוקרים האם הם צחקו ממנה או לא. תוצאות הבדיקה העלו כי הנשים הפעילו את האזור במוח שאחראי על הבנת השפה בשיעור גבוה יותר מאשר הפעילו הגברים.

עורך המחקר, הפרופסור אלן רייס, אמר בתגובה לתוצאות כי מוחן של הנשים מתאמץ יודע בתהליך עיבוד המידע, והוסיף כי נשים מעדיפות הומור מתוחכם ומשחקי מילים מאשר הומור נמוך, שמצחיק יותר את הגברים. החוקרים ימשיכו לבדוק את הטענה כי נשים צוחקות לאורך זמן רב יותר מגברים, כשיערכו את הניסוי הזה גם בקרב ילדים.