חושבים שאתם הכי קשוחים בעולם?

5,000 איש התייצבו על קו הזינוק ורק אחד מהם הגיע לקו הסיום כ"איש הכי קשוח בעולם". המתחרים היו צריכים לעבור דרך אגמים קפואים, נהרות בוץ מצחינים, מדורות ומכשולים - ממש עד קצה גבול היכולת. לצד פרס שווה של 1,500 לירות שטרלינג קיבל המנצח גושפנקה רשמית לכך שהוא הכי קשוח בעולם, על אמת

חושבים שאתם קשוחים? יכול להיות שזה נכון, אבל לא כמו פול ג'ונס הבריטי שזכה השבוע בתואר "האיש הקשוח ביותר בעולם", לאחר שגבר בתחרות קשה על יותר מ-5,000 משתתפים.

אי שם בין האגמים הקפואים של צפון אנגליה התייצבו על קו הזינוק בשבוע שעבר יותר מ-5,000 איש וניסו להראות שאין יותר קשוח מהם. הטוענים לכתר עברו מסלול של 13 קילומטרים רצופי סבל, עם מכשולים בלתי אפשריים - קור שחודר עד לעצמות, בריכות בוץ מצחינות ומדורות שכדאי מאוד להיהר מהן.

אין מקום לנמושות

מאות מהמשתתפים פרשו מהתחרות באמצע או פונו על אלונקות ובאמבולנסים לבתי החולים. עבור חלקם היה זה הקור העז שהכניע אותם, אחרים נכוו מהאש הבוערת ואחדים אף נפצעו ממכשולים דוקרניים אחרים.

מבין אלו שנשארו, הגיע ג'ונס ראשון לקו הסיום וזכה ב-1,500 לירות שטרלינג (כ-9,000 ש"ח). "זה הדבר הקשה ביותר שעשיתי אי פעם. זה הדבר הכי קשוח שעשיתי", מלמל ג'ונס באפיסת כוחות כשהוא תחת שמיכה מחממת, רועד מיקור ואפילו מדמם. לפחות עכשיו הוא יכול להתגאות בפני החברים שהוא באמת "האיש הקשוח בעולם", ואפילו עם קבלות.