האיטי: תיעוד יוצא דופן בסופרמרקט מהרגעים בהם האדמה רעדה

20 ימים עברו מאז רעידת האדמה ועכשיו נחשפות תמונות ממצלמות אבטחה בסופרמרקט בפורט או פרינס שתיעדו את הרגעים הדרמטים. רגע אחד הם עושים קניות בסופרמרקט עבור המשפחה, ושניה אחר כך - הם קבורים תחת ההריסות

יותר משבועיים לאחר רעידת האדמה בהאיטי נחשפות תמונות מדהימות ממצלמות אבטחה בסופר מרקט בפורט או פרנס שתיעדו את השניות הגורליות ההן, השניות ששינו את חייהם של מיליונים באי הקריבי. רגע אחד הם עושים קניות בסופרמרקט כמו כולם, ובשניות לאחר מכן - הרס, חורבן ומוות מסביב.

ההלם והאסון בהאיטי מדגיש היום יותר מכל את מקומן של הרשתות החברתיות ואת הדיווח הישיר מהשטח, בעזרת ציוד שמוכר לכולנו - מצלמת אבטחה ומחשב. הסרטון הזה שעבר ממשתמש למשתמש ברשתות החברתיות מציג את המציאות המוכרת לכולנו - סיור קניות בסופרמרקט המקומי.

קניות בסופר הפכו לאסון

בסרטון ניראות, בין השאר, שתי נשים שמנסות למצוא מקום בטוח בעוד האדמה נשמטת תחת רגליהן - תרתי משמע. שני עובדי מחסן שמצליחים להימלט ברגע האחרון מקריסת הסחורה על ראשם וחנווני ולקוח שמבינים לפתע שחייהם בסכנה. הוידאו מתאר את השניות שנראו על פי העדויות מהאיטי - כנצח. השניות שאחריהן - עבור תושבי האיטי, שום דבר כבר לא חזר להיות כפי שהיה.

צילומי וידאו אחרים ששודרו ברשת CNN האמריקנית ממחישים באופן מצמרר את ההלם שפקד את תושבי הבירה פורטו-או-פרינס. הניצולים המבוהלים רצים לכל עבר, מתקשים לעכל את המראות הבלתי נתפסים. חלקם פרצו בזעקות שבר וניסו לחפש את מי מיקיריהם שנלכד מתחת להריסות.