היסטריית האוואטר: הכנסות הסרט חצו את ה-2 מיליארד דולר

סרט התלת-מימד שהופק על ידי ג'יימס קמרון, ממשיך לשגע את העולם. ההכנסות הכלל-עולמיות מהסרט חצו כבר את רף ה-2 מיליארד דולר. בכך, עקף אוואטר את "טיטאניק" בתור הסרט המכניס ביותר בכל הזמנים בעולם

היסטריית אוואטר נמשכת (AP)

אוואטר, סרט התלת-מימד שהופק על ידי ג'יימס קמרון, ממשיך לשגע את העולם. ההכנסות הכלל-עולמיות מהסרט חצו כבר את רף ה-2 מיליארד דולר והגיעו לרמה של 2.039 מיליארד דולר. בתוך ארה"ב, אגב, הוא צפוי לשבור את שיא כל הזמנים במונחי הכנסות ולעקוף את הסרט "טיטאניק", שהופק גם הוא על ידי קמרון.

הסרט גרף הכנסות של 30 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. בארה"ב הוא כבר הכניס 594.5 מיליון דולר מאז שעלה לאקרנים והוא נמצא במרחק נגיעה מ"טיטאניק" שגרף 600.8 מיליון דולר בתוך ארה"ב. במונחים עולמיים, אוואטר כבר עקף את "טיטאניק", שהכנסותיו בעולם הסתכמו ב-1.8 מיליארד דולר. בכך, הפך אווטאר לסרט עם ההכנסות הגבוהות ביותר בכל הזמנים בעולם.

צפה באוואטר - ומת

תושב טייוואן בן 42 שצפה בשובר הקופות, מת לפני מספר שבועות כתוצאה מהתרגשות שחווה בזמן הצפייה. רופא שבדק את האיש לאחר האירוע אישר שקואו, שסבל מלחץ דם גבוה, חווה התרגשות מהסרט התלת ממדי, שהפך לבסוף לסרט האחרון שבו צפה בחייו.

אנשים שהיו עמו באולם בית הקולנוע סיפרו שהאיש החל לחוש ברע בתחילת הסרט ונלקח במהלכו לבית החולים. כשהגיע לבית החולים הוא כבר היה מחוסר הכרה. "סריקת המוח שלו הראתה שהאיש חווה התרגשות עצומה", סיפר היום הרופא פנג צ'ין צ'י שטיפל בקואו. "הסימפטומים מראים שככל הנראה הוא חווה התרגשות יתר מצפייה בסרט".

הבלוגרים מחליפים חוויות

11 ימים לאחר הצפייה הקטלנית החל דימום במוחו של מר קואו, שהוביל בסופו של דבר למותו. עיתון הצ'יינה טיימס שדיווח על האירוע, ציין כי זה המוות הראשון שמקושר עם סרטו הבדיוני של הבמאי ג'יימס קמרון.

הסרט שיצר הדים ברחבי העולם - מעסיק גם לא מעט בלוגרים, שדיווחו ברשת על תופעות שחוו בעקבות הצפייה בסרט. חלק גדול מהם תיאר שחש כאבי ראש, סחרחורות, בחילות וסבל מראייה מטושטשת לאחר הצפייה בסרט שמוצג בעזרת טכנולוגיית תלת מימד. כיוון שאין זה הסרט הראשון שמוצג בטכנולוגיה כזו - קשה להחליט האם מדובר באזהרה כנה מצד הצופים, או שאולי זה עוד קלף במערכת יחסי הציבור המשומנת של הסרט.