מורן אטיאס בראיון מיוחד על האיטי

המשלחת הישראלית כבר חזרה מהאיטי, אבל הדוגמנית הישראלית הבינלאומית מורן אטיאס ממשיכה בעבודת הקודש. במשך עשרה ימים היא עזרה במערך הניהולי של הכוחות המסייעים. בהמשך היא חזרה לארה"ב, ממשיכה לעזור בשלט רחוק ומתכננת לחזור למדינה ההרוסה - כבר בימים הקרובים

בזמן שרוב הסלבריטאים תרמו לאסון בהאיטי בהופעות, מורן אטיאס הגדילה לעשות ולקחה מטוס הישר למדינה ההרוסה. הדוגמנית הישראלית הבינלאומית טסה להאיטי עם השחקן שון פן במטוסו הפרטי ולקחה חלק פעיל בסיוע העולמי והישראלי.

בנוסף למשלחת צה"ל שהביאה לישראל גאווה גדולה, גם מורן סיפקה מנה יפה של כבוד למדינה. מיד עם הגעתה למקום, הבחינה כי יש בלאגן גדול מבחינת ניהול הסיוע. "כשהגעתי גיליתי חוסר תקשורת מדהים בין כל העובדים ובין המחלוקות - אז הקמתי בית מרקחת ומיינתי את התרופות", היא מספרת ומוסיפה כי גם תיאמה בין הניצולים למשפחות ובין הנזקקים למסייעים.

"הגיעו המון רופאים שרצו נורא לעזור ולא ידעו איך", היא מספרת, "הם היו צריכים לקטוע ידיים ורגליים בגלל שלא היה להם הכלים הבסיסיים". גם כשחזרה הדוגמנית לארה"ב אחרי 10 ימים בהאיטי, המשיכה מורן לעסוק בסיוע בשלט רחוק. היא אף מתכננת לחזור לשם ככבר ביום שלישי השבוע, ולהמשיך בעבודת הקודש.