אובמה מציג: הנשיא של הטריבונה

נשיא ארה"ב וצוות הבית הלבן החליטו לקחת פסק זמן הרחק מלוח הזמנים הצפוף - והיישר למגרש הכדורסל. אובמה, ביידן ועוד יועצים ובכירים התייצבו בשורה הראשונה של משחק ליגת המכללות. הנשיא האמריקני ראה מיקרופון ולא הצליח לעצור את עצמו: הוא התיישב בין שני הפרשנים וסיפק לצופים את פרשנותו המקצועית למשחק

זו לא פעם ראשונה שנשיא ארצות הברית ברק אובמה מפגין חיבה לעולם הספורט: אמש הוא פינה את הלו"ז ולקח פסק זמן ויצא לצפות במשחק של ליגת הכדורסל של המכללות - ואפילו העניק פרשנות שלא הייתה מביישת אף פרשן מקצועי.

יחד עם צוות הבית הלבן, התפנה הנשיא אובמה מהדאגות הגדולות של מנהיג העולם החופשי, הניח את רפורמת הבריאות בצד והצטרף לאלפים שמלאו את אולם הכדורסל בוושינגטון הבירה. לא ברור את מי הנשיא עודד, אבל הוא דאג ללחוץ את ידיהם של האוהדים משני הצדדים.

הנשיא האמריקני התיישב בשורה הראשונה, שם שהה במשך כל המחצית הראשונה. בהמשך, הצטרף הנשיא לצוות השידור וסיפק פרשנות למשחק במחצית השנייה.

אובמה פרשן כדורסל

"אלו כמובן שתי קבוצות טובות, אני התרשמתי - במחצית הראשונה, מהגארד של ג'ורג'טאון, בחורים גדולים וחזקים. הם הצליחו לשמור את כוכב דיוק בחוץ, הם הכריחו אותו לקלוע שלשות", הפגין אובמה הבנה מעמיקה בתחום.

בכדורסל, שלא כמו בזירה המדינית, יכול אובמה להתבטא יותר בחופשיות. עם קבוצה אחת שמפשלת, המשחק הופך ליותר מעניין עבור הנשיא. "הם קצת יותר מרושלים במחצית השנייה, דיוק מנצלת את זה, לכן זה יהיה מעניין לראות איך הדברים יתפתחו", הוא אומר. המשחק על המגרש הסתיים עם ניצחון של ג'ורג'טאון על דיוק, אבל עבור אובמה הנשיא - המשחק האמיתי רק מתחיל.