עוגה לפרצוף של השרה: עכשיו הנקמה

אחרי ששרת הדיג הקנדית הושפלה בשבוע שעבר עם עוגת טופו שהוטחה בפניה, עכשיו מגיעה הנקמה. אדם לבוש בתחפושת של כלב הפתיע מפגינה של הארגון למען זכויות בעלי החיים (PETA), האחראי על השפלת השרה, והחזיר לה עם עוגת קצפת היישר לפנים. צפו בנקמה המתוקה

נקמה מתוקה: ביום רביעי שעבר חטפה שרת הדיג של קנדה עוגת טופו לפנים מאנשי הארגון למען זכויות בעלי החיים PETA, כמחאה על ציד לוויתנים וכלבי ים. אתמול היה תורם של תומכי הציד להשיב מלחמה - בדמות עוגה כמובן.

הכל החל ביום רביעי שעבר, כשהשרה לענייני דיג העניקה תדרוך עיתונאים בעיר אונטריו. פעילה של PETA התייצבה במקום בזהות בדויה. היא המתינה שהשרה לענייני דיג תעלה לפודיום, אז צעקה לעברה: "תתביישי לך גייל", וממרחק של מספר סנטימטרים השליכה היישר אל פניה עוגת טופו. "זה בשביל ציד כלבי הים", צעקה בשעה שמאבטחי השרה פינו אותה מאולם.

לא זמן רב חלף עד שהגיעה הנקמה על המעשה שהביך מאוד את השרה גייל שייה. אדם לבוש בתחפושת של כלב, הפתיע אתמול מפגינה של ארגון PETA ולא הפסיק להטריד אותה עד שהצליח במשימה - ודחף עוגת קצפת ישר לפרצופה.

האירוע התרחש בשעה שמפגינת ארגון בעלי החיים המתינה מחוץ למלון כשהיא מחופשת לכלב ים . היא המתינה להגעתו של ראש הממשלה הקנדי, סטפן הרפק פריד, במסגרת מחאה נגד ציד הלווייתנים במדינה. זורק העוגה התקשה תחילה לדייק בפגיעה, אך לא התייאש עד שהצליח לבסוף.

בפרלמנט הקנדי התייחסו למעשה בשבוע שעבר בחומרה והגדירו אותו כלא פחות מ"פעולת טרור". אולם בארגון למען בעלי החיים נחושים לעצור את ציד כלבי הים. אנשי הארגון טוענים שהציד הוא מעשה ברברי שצריך לשים לו סוף. קנדה אמנם הגבילה את הציד, אך לא הפסיקה אותו לחלוטין. אלפי תושבים מצפון קנדה מתפרנסים מהציד - הם טוענים שזו מסורת שנמשכת כבכר מאות שנים.