הפייסבוק גרם לשופט לשנות את גזר הדין

נערה מארה"ב, הייתה מעורבת בתאונת דרכים לאחר שנכנסה עם רכבה בחומה והרגה את החבר שלה. בתחילה, חשב השופט לגזור עליה מאסר על תנאי בלבד לאחר שהורשעה בעבירה של הזנחת אדם שנפגע בתאונת דרכים, אך הצצה בחשבון הפייסבוק שלה הראה תמונות שלה חוגגת עם חברותיה, תמונות שגרמו לשופט לשלוח אותה למאסר

אין ספק שהחיים שלנו השתנו מאז המצאת הפייסבוק. חברינו יכולים לראות ולדעת מה אנחנו עושים בכל רגע נתון, זאת כמובן במידה ואנחנו בוחרים לשתף אותם בזה. הפייסבוק גרם לאשלי סאליבן, נערה בת 17 המתגוררת בעיירה קטנה במדינת ניו יורק, לבלות את ששת החודשים הבאים מאחורי סורג ובריח.

סאליבן הייתה מעורבת בתאונת דרכים בחודש נובמבר האחרון, לאחר שרכב בו נהגה התנגש בעצמה בחומה. חברה שישב לצידה בזמן התאונה, לא שרד, והיא הואשמה בתחילה על ידי השופט בסעיף של הזנחת פצוע בזמן תאונת דרכים, סעיף שבמידה והורשעתם בו בארה"ב, לא בטוח שתיכנסו לכלא. חודש לאחר התאונה, העלתה סאליבן לפייסבוק אלבום תחת הכותרת "אני שיכורה בפלורידה".

הנערה הסבירה כי העלתה את האלבום כי במקרה נסעה לטיול בפלורידה עם החברות שלה. השופט לא התרשם מההסבר הלא ממשכנע של סאליבן, וטענותיה כי היא עדיין קטינה ולכן השופט יכול להקל עליה כאשר הוא גוזר את עונשה. "ההתנהגות שלך מטרידה אותי", אמר לה השופט, שדן אותה לחצי שנת מאסר בפועל, ועוד כחמש שנים שבהן תהיה בפיקוח של קצין משטרה.

אז בפעם הבאה שאתם מעלים קטעי וידאו או תמונות שלכם לרשת הפייסבוק, תדאגו שהן לא יהיו מפלילות.

עוד בנושא:

החיוך בפייסבוק הפסיק את קצבת הנכות

הפייסבוק הלשין - העובדת פוטרה