צפו: שיא גינס חדש ביו-יו

צעיר אוסטרלי הצליח לשבור את שיא גינס בסיבוב המספר הרב ביותר של אביזרי יו-יו במקביל - 16 בו זמנית. כדי לשבור את השיא, תלה האוסטרלי המשוגע את היו-יואים על כל אחת מאצבעותיו, על אוזניו ואפילו על שיניו. השיא צריך לעבור ביקורת של נציגי גינס לפני שיאושר רשמית

גם אתם שיחקתם ביו-יו כשהייתם קטנים? ובכן, אם פעם שיחקתם אבל הפסקתם - דעו שהייתם יכולים היום לשבור שיאים, בדיוק כמו זה שבסרטון שלפניכם.

צעיר אוסטרלי בשם בן מקפי הצליח לשבור שיא די לא שגרתי - הוא הצליח לסובב 16 יו-יואים בו זמנית כשחוץ מהידיים הוא משתמש גם באוזניים, בכל אחת מאצבעותיו ואפילו בחלק משיניו כדי לשמור עליהם מסתובבים.

השיא נשבר על ידי האוסטרלי במסגרת יריד שהתקיים בלונדון לציון "שנת היו-יו" בתעשיית הצעצועים, אך עדיין לא אושר על ידי חברת "גינס" שצריכה לצפות בתיעוד ולאשר שהשיא אכן נשבר. למי שתוהה, השיא הקודם עומד על תשעה יו-יואים מסתובבים בו זמנית.

"זה היה מאוד קשה, אבל אני שמח שהצלחתי לשבור את השיא", אמר מקפי כשנשאל על הצלחתו, וביקש לדחות את הטענה כי השתמש ביו-יואים מכניים שמסתובבים יותר זמן מהרגילים. "יש יו-יואים שהיה יותר קל לשבור איתם את השיא, אבל לא השתמשתי בהם. השתמשתי ברגילים", הסביר השיאן הנרגש.

"מכירת היו-יואים עלתה ב-1,000% מאז שנה שעברה", אמר דייויד סטרנג, מנהל חברת "וויקד ויז'ן", חברה המייצרת בין השאר יויואים שונים. יצרני היויו השונים חוזים כי השנה הקרובה תהיה שנת השיא במכירת יו-יואים ברחבי העולם וכי השיגעון שנכנס לתודעה בשנת 1998 עשוי לחזור לאופנה.