אובמה בנאום לאומה: אקדם את האג'נדה שלי

שנה לאחר שנבחר, ובזמן שהפופולריות שלו בציבור האמריקני שוברת שיאים שליליים מדי שבוע, פנה נשיא ארה"ב ברק אובמה לאומה ואמר להם כי הוא ימשיך לפעול לקידום האג'נדות שלו. בנאומו, התייחס אובמה בעיקר לסוגיות פנים ולמצב הכלכלי, אך הנשיא גם מוצא זמן לפעול למען זכויות ההומואים והלסביות להתגייס לצבא

נשיא ארה"ב ברק אובמה נשא הלילה את נאום מצב האומה הראשון שלו. הנאום המסורתי שנערך מדי חודש ינואר ובו סוקר נשיא ארה"ב את פעילות הממשל במהלך השנה, עסק רובו ככולו במדיניות הפנים של המדינה, ופנה בעיקר למעמד הביניים, אותם אנשים שנהרו לקלפיות בחודש נובמבר שעבר ובחרו בו.

אובמה הצהיר כי יפעל ללא לאות למען שיפור המצב הכלכלי ולקידום הרעיונות והרפורמות שהביאו אותו לכס הנשיאות. "אני מבין את החששות של האמריקנים מהמשבר הכלכלי", אמר אובמה, "קשה להם לשלם חשבונות, וקשה להם לשלם את המשכנתא בעוד שהבנקים מקבלים מאיתנו סיוע גדול, אני מאמין שהסיוע שלנו לבנקים, ויצירת מקומות עבודה חדשים, הם אלה שיביאו בסופו של דבר ליציאה מהמשבר".

אובמה הדגיש כי הוא מבין שחלק מהאשמה על חוסר ההבנה לגבי מספר רעיונות ופעולות שביצע במהלך כהונתו נמצאת בו. "לא הסברתי לציבור האמריקני את הפעולות שביצעתי. חשוב להדגיש שפעולות אלו נעשו למענו. אובמה אף התייחס לרפורמת הבריאות אותה הנהיג. "אני עדיין מאמין שהרפורמה חשובה לציבור האמריקני, אנשים צריכים לקבל את הטיפול הרפואי המגיע להם".

בנוגע למלחמה באפגניסטן, אמר הנשיא כי הכוחות האמריקנים מאמנים את הכוחות האפגנים והוא מלא תקווה שהם יוכלו לתפקד כראוי בזמן שהחיילים האמריקנים יוחזרו לארצם. אובמה אף פועל למען תיקון בחוקה שיאפשר להומואים ולסביות להתגייס לצבא בצורה חלקה.

אובמה סיים את נאומו ואמר כי הוא מאמין באומה האמריקנית. "לא אוותר ולא אתפטר", סיכם.