אחרי שבועיים: המשלחת חוזרת לארץ

אחרי שטיפלו ביותר מאלף נפגעים ועזרו לחלץ מההריסות עשרות לכודים חיים, שבים חברי המשלחת המשלחת הישראלית להאיטי ארצה. הבוקר ב-09:30 נעביר כאן בחדשות 2 בשידור חי את טקס קבלת הפנים למשלחת מנתב"ג

שבועיים אחרי רעידת האדמה בהאיטי, עזבה המשלחת הישראלית את המדינה, ונכון לשעה זו היא עושה את דרכה חזרה לארץ. מחר ב-09:30 נשדר כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי את קבלת הפנים למשלחת בנמל התעופה בן גוריון.

במהלך שהותם באי מוכה האסון טיפלו הצוותים הישראליים ב-1,011 בני אדם וערכו כ-300 ניתוחים. ההחלטה לשוב ארצה בשלב זה באה על רקע הגעתם של צוותי רפואה רבים מכל העולם למקום, וכן הפסקת פעולות החילוץ והחיפוש אחר ניצולים.

על פי הדיווח הרשמי של ממשלת האיטי הגיע מניין ההרוגים מהרעש הקטלני ל-150 אלף בני אדם.
בינתיים מתחילים לזרום עוד ועוד כספי סיוע למדינה, שמתחילה במאמצי השיקום הקשים.

אמש, למרות ההערכות שאין עוד סיכויים למצוא שורדים, חולץ בחיים גבר בן 35 מבניין שקרס בבירה פורט או-פראנס. למרבה הפלא, סיפרו החיילים האמריקנים שטיפלו בו כי הוא סובל מפצעים שטחיים בלבד.

העיתון ידיעות אחרונות הביא הבוקר את סיפורו של וודלי אליזה, שינחת היום בישראל יחד עם משלחת הסיוע להאיטי. אליזה הוא ילד בן 5, שנולד עם מום בלב, ובמשלחת הישראלית הבינו כי במידה ולא יעבור ניתוח מורכב בקרוב, חייו נמצאים בסכנה ממשית. מנהל הפגייה בבית החולים הישראלי, ד"ר יובל לוי הסביר כי כבר לפני חודשיים נשלחו לבית החולים "וולפסון" בחולון תוצאות בדיקת אקו לב שעשו בהאיטי לילד, אך עד לרעידת האדמה לא עלה הרעיון להביאו ארצה.

וודלי סובל מארבעה פגמים בליבו, ואחוז החמצן בגופו נמוך משמעותית מהרצוי. "הוא לא יכול ללכת לבית הספר כי גופו לא עומד בהליכה ממושכת, ללא הניתוח, הוא לא יחזיק מעמד עוד זמן רב", אמר ד"ר לוי. וודלי יגיע לארץ כחלק מפעילות ארגון "הצל לבו של ילד", ארגון שבמשך שנים מביא ארצה ילדים שצריכים לעבור ניתוחים מסובכים. את וודלי תלווה דודתו מכיוון שאמו ילדה לפני מספר שבועות.

התאחדות הקבלנים: מיליון בתים יקרסו ברעש אדמה בישראל

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

גיבורים: ביה"ח הישראלי בהאיטי נסגר - המשלחת תשוב לארץ

תיעוד: כך חולצה אישה בת 70 מההריסות

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?