מה יקרה בהאיטי כשהמצלמות יפסיקו לצלם?

בתי החולים שביצעו עבודת קודש בהאיטי מתקפלים, אבל לא בגלל שנגמרה להם העבודה. למעשה, בהאיטי נותרו עוד נזקקים רבים שמתחננים לעזרה. בית החולים הישראלי היה ללא ספק מתקן מדהים שהציל חיים, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא יועד לתת תגובה ראשונית בלבד. האם העולם ישאיר מאחור את האיטי החרבה?

הסיוע בהאיטי הולך ומצטמצם - אבל הצורך בו נשאר: אחרי רגעים גדולים של רגש שסיפקה המשלחת הישראלית להאיטי עכשיו היא מתקפלת - ומשאירה מאחוריה נזקקים רבים.

בבירה, פורט או-פרינס, המראות עדיין נוראיים ועוני רב שורר בעיר. במקום בו המאבק ההישרדותי הוא יומיומי, רעידת האדמה רק העצימה את הקושי. תושבי האיטי שהצליחו לשרוד את האסון מסתובבים בעיר מתחננים לעזרה באמצעות שלטים. חלקם עדיין לא ראו רופא או סיוע מכל סוג שהוא.

מישלו, למשל, חולה בתת-תזונה. סיכוייו לשרוד את הימים הקרובים קטנים מאוד. האיש הצעיר צריך עזרה רפואית דחופה - שכנראה לא תגיע. קילומטר וחצי מביתו של מישלו נמצא בית חולים השדה הישראלי - שכבר לא פועל.

החולים והתינוקות שסיפקו לעולם תמונות מרגשות של רגעי חילוץ, מועברים עכשיו, כשאור הזרקורים נכבה, לטיפול של אחרים. בית החולים הישראלי היה ללא ספק מתקן מדהים שהציל חיים, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא יועד לתת תגובה ראשונית בלבד.

כעת השאלה העיקרית היא שמטרידה את התושבים היא מה יעשו בכוחות עצמם. יתרה מכך, עולה השאלה האם העולם יכול להרשות לעצמו לאבד עניין בהאיטי, בעוד שהטרגדיה הנוראית שעוברת המדינה חומקת לאיטה מהכותרות.

מחר נעביר כאן בחדשות 2 באינטרנט, בשידור ישיר, את הטקס המיוחד שיערך בנתב"ג לכבוד שובם של חברי הצוות הישראלי מהאיטי.

התאחדות הקבלנים: מיליון בתים יקרסו ברעידת אדמה חזקה בישראל

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

גיבורים: ביה"ח הישראלי בהאיטי נסגר - המשלחת תשוב לארץ

תיעוד: כך חולצה אישה בת 70 מההריסות

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?