בלגיה: בניין קרס מול המצלמות

20 פצועים ועוד מספר לא ידוע של נעדרים - זו התוצאה הטראגית של התמוטטות בניין מגורים בעיר ליאז' שבבלגיה, כתוצאה מפיצוץ של בלון גז. גם 12 שעות אחרי ההתמוטטות, ייתכן שחלק מתושבי הבניין עדיין לכודים בפנים. צפו בתמונות יוצאות הדופן של קריסת הבניין

בניין מגורים בן חמש קומות התמוטט הלילה בעיר ליאז' שבבלגיה אחרי שמיכל גז התפוצץ סמוך ליסודות הבניין. לפחות 20 בני אדם נפצעו בהתמוטטות, עוד שני בני אדם עדיין לכודים תחת ההריסות. גם נכון לשעה זו עדיין לא ברור אם הלכודים בתוך הבניין שרדו את הנפילה.

מיד אחרי הפיצוץ החלה מהומה גדולה ברחוב ובבניינים מסביב. על פי הדיווח מבלגיה, פיצוץ מיכל גז גרם להתערערות יסודות הבניין, ולאחר כמה שעות הוא קרס לחלוטין. הקריסה גרמה לניפוץ החלונות בבניינים שנמצאים במרחק של מאה מטרים מהבניין שקרס.

ראש העיר ליאז', ווילי דה-מיר, הגיע למקום ואמר לכלי התקשורת: "זה היה פיצוץ ענק. חשבנו שזה היה בתוך הבית, למרות שזה היה במרחק של מאות מטרים. כל העיר התעוררה" .

תושבי הבניין פונו, אבל לא כל הדיירים הספיקו לצאת בזמן. הכבאים, שממשיכים בנסיונות החילוץ ופינוי ההריסות במקום, טוענים ששמעו קולות מתחת להריסות הבניין הישן, אולם עד כה - לא נמצאו לכודים.