טרור בנוסח קנדה: עוגה היישר לפנים

שרת הדיג הקנדית נדהמה לקבל ממרחק סנטימטרים ספורים עוגת טופו היישר לפנים מחברה בארגון PETA, במחאה על ציד כלבי הים. שרים בקנדה הגדילו לעשות וטענו שמדובר בפעולת טרור. צפו בחברת הקבינט מושפלת

לא קל להיות שרת הדיג של קנדה, כך למדה גייל שייה על בשרה, כשהושפלה במהלך מסיבת עיתונאים. היא חטפה עוגה בפניה במחאה על מדיניות קנדה בנוגע לצייד כלבי הים. בפרלמנט הקנדי הגדירו את הפעולה כלא פחות מ"פעולת טרור" .

הפעילה בארגון למען בעלי חיים PETA התייצבה תחת זהות בדויה של עיתונאית בתדרוך שהשרה העניקה באונטריו. היא המתינה שהשרה לענייני דיג תעלה לפודיום, אז צעקה לעברה: "תתביישי לך גייל", וממרחק של מספר סנטימטרים השליכה היישר אל פניה עוגת טופו. "זה בשביל ציד כלבי הים" צעקה שמאבטחי השרה פינו אותה מאולם. האישה התוקפת היא תושבת ניו יורק בת 37. כעת היא מוחזקת במעצר על תקיפת עובד ציבור.

הארגון למען בעלי החיים מנסה לעצור את ציד כלבי הים. אנשי הארגון טוענים שהציד הוא מעשה ברברי שצריך לשים לו סוף. קנדה אמנם הגבילה את הציד, אך לא הפסיקה אותו לחלוטין. אלפי תושבים מצפון קנדה מתפרנסים מהציד - הם טוענים שזו מסורת שנמשכת כבכר מאות שנים.