חיות מחמד אסור לאכול, מותר ללבוש

תעשיית הפרוות והעורות בסין מאבדת גובה והממשלה החליטה לעשות מעשה. בקרוב הסינים לא יוכלו לאכול בשר כלבים וחתולים, וזאת כדי לשפר את מצבם של סוחרי הפרוות והעורות הסינים הנתפסים במערב ככאלו שאינם מקפידים על זכויות בעלי החיים. לאכול כלבים וחתולים – אאוט, ללבוש אותם – כנראה שעדיין אין

כבר לא על הצלחת - כלבים בסין (חדשות 2)

על פי טיוטת הצעת חוק חדשה בסין, כל מי שייתפס כשהוא אוכל כלב או חתול, יושלך לשבועיים בכלא וייקנס בכ- 2700 דולר. לתשומת לב פעילי זכויות בעליי החיים, לא מדובר כאן בהכרח על מגמה חדשה בסין, הבאה להגן על בעלי החיים, אלא בעיקר על הגנה על איש העסקים הסיני.

כפי שדווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות", החוק נועד לסייע לעסקים סיניים המתפרנסים ממכירת מוצרי בעלי חיים כגון פרוות ועורות, ומתקשים כיום לחדור לשווקים בינלאומיים בשל השם שיצא לסין כמדינה שאיננה מקפידה על זכויות בעלי החיים. ממשלת סין מקווה שהחוק החדש יחזיר את משווקי העורות והפרוות לשווקים המערביים.

מדי שנה נשחטים בסין מאות אלפי כלבים וחתולים. בקר, אך בשנים האחרונות עם התפתחותה הכלכלית של סין החלו צצות קבוצות קטנות של חובבי חיות שדרשו להעלות את הנושא לדיון ציבורי. למרבה ההפתעה הם מצאו אוזן קשבת בשורות מפלגת השלטון בסין.