משרד החוץ פרסם אזהרת מסע למאצ'ו פיצ'ו שבפרו

גשמים עזים שירדו באזור אתר העתיקות הפופלרי מאצ'ו פיצ'ו שבפרו, גרמו לשיטפנות עזים, קריסת בתים וחסימת מסילת הרכבת שמחברת את האתר לשאר הערים באזור קוסקו. כ-2,000 מטיילים תקועים באתר. משרד החוץ פרסם אזהרת מסע לאזור, שאהוב במיוחד על תרמילאים ישראלים

משרד החוץ פרסם היום אזהרת מסע, בו הוא מזהיר מטיילים ישראלים שלא להגיע לאתר התיירות מאצ'ו פיצ'ו בפרו - בעקבות שיטפונות במקום.

התנועה במחוז קוסקו שבפרו, ובתוכו אתר העתיקות המפורסם - מאצ'ו פיצ'ו, שותקה בימים האחרונים לאחר שגשמים כבדים ירדו ומפולת בוץ חסמה את מסילת הרכבת לאתר התיירות, והותירה, על פי ההערכות המקומיות, כ-2,000 תיירים תקועים באתר. השלטונות בפרו הכריזו על מצב חירום במחוז למשך 60 ימים, והצליחה לפנות מהאזור בעזרת מסוק 20 מטיילים מבוגרים וחולים.

מרטין סקלה, תייר מצ'ילה שמטייל במקום, סיפר לסוכנות הידיעות AP, כי מטיילים רבים ישנים ברחוב והמסעדות המקומיות ניצלו את העובדה שישנם תרמילאים רבים שתקועים באזור והעלו את המחירים. "הגשמים לא מפסיקים לרדת כאן בשלושת הימים האחרונים", סיפר סקלה, "יש כאן שיטפונות, מפולות בוץ, ובתים שקרסו. ראיתי גם אישה וילדה שנהרגו לאחר שביתם קרס".

בעקבות האירועים, פרסם משרד החוץ בירושלים אזהרת מסע למטיילים הישראלים שנמצאים בקרבת מקום או למטיילים שעתידים להגיע לאזור, האהוב במיוחד על תרמילאים ישראלים. באזהרה נכתב כי בנוסף למסילת הרכבת שאינה פעילה, סגרו הרשויות המקומיות את שדה התעופה בקוסקו לטיסות נכנסות ויוצאות עד להודעה חדשה. "משרד החוץ ממליץ לציבור לשקול הגעה לאזור ולהיות קשובים להנחיות הרשויות המקומיות", סיכמו.