תיעוד: הצעירה שנחטפה למשך 8 שנים - חושפת את הבית בו נכלאה

נטשה קמפוש נחטפה ונכלאה בבית אחד באוסטריה ועכשיו היא בעלת הבית. לראשונה היא מכניסה לשם מצלמות טלוויזיה כדי להראות לעולם את המקום בו היא שהתה במשך רוב ילדותה. עכשיו היא מתעדת הכל: פנים הבית, מתחת לחניה ואת המרתף בו היא הוחזקה בשבי

לא פחות משמונה שנים חיה נטשה קמפוש בבית אחד בשטראסהוף שבצפון אוסטריה כאסירה - עכשיו היא בעלת הבית. לראשונה היא מכניסה לשם מצלמות טלוויזיה כדי להראות לעולם את המקום בו היא שהתה במשך מרבית רוב ילדותה. עכשיו היא מתעדת הכל: פנים הבית, מתחת לחניה ואת המרתף בו היא הוחזקה בשבי, מרתף מזוהם וחסין לרעש.

בחצי השנה הראשונה האיש שחטף את נטשה לא הרשה לצאת מהחלל הקטנטן. "לא ראיתי אור יום למשך תקופה ארוכה מאוד", היא משחזרת. "הוא פחד שאם אעלה למעלה, אני עלולה להשתמש באחד מהכלים שלו כדי לתקוף אותו, או שאולי אנסה לברוח, אם הוא רק ייתן לי לצאת מהמרתף".

חטיפת נטשה בגיל עשר זעזעה את אוסטריה, אבל כשהיא חזרה לעולם בגיל 18, העולם רותק. האיש שחטף אותה וולפגאנג פריקלופיל התאבד לאחר שנטשה הצליחה לברוח. היא מעולם לא סיפרה אם הוא התעלל בה מינית במהלך השנים. בראיון האחרון שהעניקה לטלוויזיה, היא חושפת את ההתעללות הרגשית שעברה. "הוא ניסה לתעתע בי הוא כל הזמן ניסה למזער אותי, להגיד לי שאני חסרת תועלת, שאני לא טובה לכלום".

"ככל שהתנגדתי - הוא נהנה להשפיל אותי"

"הוא אמר לי שאין לי שום סיכוי לברוח", ממשיכה נטשה לספר על הסיוט שעברה. "הוא מאוד נהנה מכך שיש לו במי להתעלל, ככל שהתנגדתי הוא נהנה יותר להעניש אותי ולהשפיל אותי, כדי להעצים את בטחונו העצמי".

עם בריחתה של נטשה הגיעה גם חשיפה חודרנית חסרת תקדים. עכשיו היא קיבלה תכנית ראיונות משלה בטלוויזיה האוסטרית, והיא מבקרת את סיקור התקשורתי של סיפורה בעבר. "גם מה שהתקשורת עשתה לי אחרי שברחתי, היה סוג מסוים של התעללות", היא מסכמת. "גם אותם צריך להעניש".

תזכורת: סיקור חטיפתה של ג'ייסי לי דוגארד

חטף את ג'ייסי כי הייתה "בלונדינית וחמודה"

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה