כיצד מכינים קשת של לוחם סמוראי?

נקאגאווה שינג'י הקדיש את חייו לבניית חרבות עבור סמוראים. הלוחמים הנאמנים נעלמו מיפן במאה ה-19 אבל המסורת עדיין ממשיכה, בבית אחד בין בני משפחה אחת בקיוטו. צפו באומנות הלחימה שממשיכה לחיות גם בשנת 2010

נקאגאווה שינג'י בן 72, מכין קשתות סמוראים מאז שהוא זוכר את עצמו. ביפן המלאכה הזו, נחשבת כמו כל אומנות לחימה אחרת, והיא דרך למימוש עצמי. שינג'י הוא רב אמן שבימים אלו עוסק בהכשרת נציג הדור הבא, שיבטה קאנג'ו, בסדנא שלו. שלא תטעו- תהליך ההכשרה לוקח יותר מ-20 שנה.

"מפעל הקשתות הזה החל את דרכו בשנת 1592. אנחנו מכינים קשתות למשך 21 דורות", מתפאר שינג'י. לדבריו מהמאה ה-17 עד המאה ה-19, הסמוראים והאצילים של יפן, היו עומדים בתור כדי לקבל קשת שיוצרה רק על ידי שפחתו.

בונה לפי צליל הקשת

נכון שאומנות הכנת הקשתות היא אינה בדיוק סוד כמוס, אבל בני משפחת שינג'י מרכיבים אותן על-פי חושים מפותחים שחידדו במשך השנים. "הדבר הראשון שאני מסתכל עליו הוא הצורה של הקשת, אחר כך אני מנסה אותה ומקשיב לצליל שהקשת יוצרת, כך אני מחליט איך לבנות אותה", מסביר שינג'י. את הקשתות האלו אפשר למצוא רק בעיר קיוטו, שם מייצרים שינג'י ועוזריו את הקשתות המיוחדות.

שיבטה קאנג'ו, מי שאמור להיכנס לנעליו של המאסטר, מקווה יום אחד להפוך גם הוא לרב אמן כמו שינג'י. עד כה הצליח ללמוד קאנג'ו כי, קשת טובה היא אינה מאוד מעוצבת, ונראית פשוטה מאוד. לדברי מחנכו דווקא הקשת שנראית פשוטה ורגילה, היא הכי קשה להכנה ודורשת עבודה ארוכה ומורכבת.