המשלחת הישראלית להאיטי תשוב ארצה

משלחת הסיוע של צה"ל להאיטי תסיים את פעילותה וחבריה ישובו לארץ ביום רביעי הקרוב. על סיום פעילות המשלחת הוחלט בעקבות פריסת הכוחות האמריקנים שלקחו פיקוד על מערך החילוץ והטיפול ויטפלו בפצועים שעדיין נמצאים בבית החולים הישראלי

חוזרים לאדמה יציבה: משלחת החילוץ הישראלית שנסעה למוקד רעש האדמה בהאיטי תשוב לארץ בסוף השבוע - כך הוחלט בעקבות הערכת מצב שהתקיימה בצה"ל. מפקדי המשלחת ציינו כי המשלחת סיימה את תפקידה וכי מומלץ להחזירה לישראל לאחר שהצוותים האמריקנים קיבלו פיקוד על מערך ההצלה במדינה.

ההמלצה הועברה לאישור הדרג המדיני, שצפוי להודיעה על שובה של המשלחת ביום רביעי הקרוב. אם תאושר ההחלטה, חברי המשלחת יעשו את דרכם לארץ ביום רביעי הקרוב והם צפויים לנחות ביום חמישי בבוקר. במהלך עשרת הימים שבהם שהה צוות החילוץ הישראלי במוקד הרעש הקטלני, 880 חולים קיבלו טיפול רפואי והתבצעו 265 ניתוחים על ידי הצוות הישראלי שמנה 220 חברי צוות.

הוחלט: בית החולים הצה"לי יפורק

הערכת המצב התקיימה בין המפקדים בשטח לבין מפקדי המשלחת בארץ, באמצעות שיחת ועידה מקוונת, שבסופה הוחלט לפרק את בית החולים שהוקם על מגרש כדורגל נטוש. אתמול התייחס לנושא מפקד פיקוד העורף, האלוף יאיר גולן, והעריך שהמשלחת צפויה לסיים את תפקידה בתוך זמן קצר.

הסיבה נעוצה בעובדת הגעתה של נושאת המטוסים האמריקאית, U-S-COMFORT, המסוגלת להתמודד עם הצרכים הרפואיים בשטח. זאת בנוסף לצוותים נוספים מרחבי העולם שהקימו בהאיטי מרכזים רפואיים נוספים.

"ישראל - ה'רולס רויס' של הרפואה"

פעילות המשלחת הישראלית בהאיטי גרפה שבחים רבים על אופן פעילותו של בית חולים השדה שהקימה במוקד הרעש. כתבת רשת CBS שסיקרה את מסע החילוץ והטיפול בכמה מתושבי האי ביקרה לפני כשבוע גם בבית החולים הישראלי, ונפעמה מאופן תפקודוו.

הכתבת, שמשמשת גם כרופאה במקצועה, תיארה את ההגעה לבית החולים כרגע בו תחושת הביטחון חוזרת. "הגענו למחנה מאיר פנים בצורה יוצאת דופן - בית החולים הישראלי, ה'רולס רויס' של רפואת החירום". היא המשיכה בתיאוריה ודיווחה: "הם הקימו אותו בשמונה שעות, והוא יכול לטפל ב-500 מקרים ביום".

במהלך הביקור, שוחחה הכתבת גם עם אחד מראשי המשלחת הישראלית. "היינו בקוסובו, היינו בטורקיה, הודו ובקניה, זהו האסון הגדול ביותר שראיתי", אמר אל"מ איציק קרייס, סגן מפקד המשלחת. לנו נותר לקוות, כי התמונות הללו שולחות מסר נעים בהרבה מהאופן בו מוצגים צה"ל וישראל בדרך כלל בתקשורת העולמית.

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

הסלולרי תיעד: הרגע בו האיטי רעדה

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?