אין ניצולים מהתרסקות המטוס האתיופי; נמצאו שרידי המטוס

מטוס נוסעים של חברת התעופה הלאומית האתיופית ועליו 92 נוסעים ואנשי צוות, התרסק לפנות בוקר למי הים התיכון, כ-5 דקות אחרי שהמריא מנמל התעופה של ביירות. סוכנויות הידיעות מדווחות שבאזור נמצאו כמה גופות. בין הנוסעים היתה גם רעייתו של שגריר צרפת בלבנון

תאונת מטוס במי הים התיכון: מטוס של חברת תעופה אתיופית ועליו 92 נוסעים ואנשי צוות, התרסק לפנות בוקר זמן קצר אחרי שהמריא מנמל התעופה הלאומי בביירות. על פי מקורות רשמיים מדובר במטוס בואינג 737, אשר נעלם מהרדר כחמש דקות אחרי ההמראה משדה התעופה הלבנוני. כאן בחדשות 2 אנחנו מעבירים את החיפושים במקום בשידור חי.

בלבנון מתקנים את דיווחי הצבא, ואומרים שאין ניצולים מהתרסקות המטוס האתיופי לפנות בוקר. צוותי חילוץ לבנונים יצאו למקום ההתרסקות בלב ים. סוכנויות הידיעות מדווחות שבאזור נמצאו כמה גופות. בין הנוסעים היתה גם רעייתו של שגריר צרפת בלבנון, מרלה פיטון.

מבדיקה ראשונית של סיבת ההתרסקות עולה שמזג האוורי הסוער הוא שגרם להתרסקות המטוס. כוחות גדולים של אנשי הצבא הלבנוניים הגיעו למקום ההתרסקות. נמצאו מספר גופות באזור והחיפושים נמשכים.

 עדי ראייה: "ראינו כדור אש נופל מהשמים"

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי המטוס התרסק מגובה של 3,000 רגל. דובר כוחות יוניפי"ל, המסייעים בחיפוש אחר ניצולים, אמר לתחנה כי שלוש ספינות מסייעות בחיפושים, ובשלב זה נמצאו כמה מחלקי המטוס. הוא הוסיף כי בשלב זה עדיין לא ידוע מה עלה בגורלה של הקופסה השחורה, וכי לא ידועה עדיין מה סיבת ההתרסקות. "ייתכן ומזג האוויר הקשה הוא הסיבה להתרסקות", אמר.

עדי ראיה בלבנון אמרו שהם ראו כדור אש נוחת מהשמים לפני שטיסת אי. טי 409 לאדיס אבבה התרסקה לים, רק כמה שניות אחרי שהמריאה. נכון לעכשיו, לפחות תשע גופות נמשו מהמים וככל הנראה לא יימצאו ניצולים מההתרסקות.

מרבית הנוסעים על הטיסה היו ממוצא לבנוני או אתיופי. על הסיפון היו גם אזרחים מבריטניה, טורקיה, צרפת, רוסיה, קנדה, סוריה ועירק - כך נכתב באתר האינטרנט של חברת התעופה האתיופית.

המטוס היה בדרכו לאדיס אבבה

על פי רישומי חברת התעופה, כ-50 מנוסעי המטוס היו אזרחים לבנוניים ואילו היתר היו ברובם אתיופים, שעלו על הטיסה יחד עם שבעה אנשי צוות. המטוס המריא בשעה 5:10, זמן קצר אחרי המועד שנקבע לו בלוח הטיסות, והחל בטיסה לכיוון דרום מערב.

לפי הרישום באתר החברה "אתיופיאן איירליינס", המטוס היה בדרכו לאדיס אבבה, בירת אתיופיה. תושבים באזור ההתרסקות העידו שהמטוס עלה באש זמן קצר לפני שהתרסק למי הים. כוחות הצלה לבנוניים יצאו למקום ההתרסקות בניסיון למצוא ניצולים, אולם לפי שעה לא ידוע על נוסעים ששרדו את הטיסה.