42% מהאירופאים: היהודים סוחטים כספים

65 אחרי סיום מלחמת העולם השנייה - האנטישמיות באירופה רק מתעצמת. דוח שמפרסמת הסוכנות היהודית מגלה כי חלה עלייה דרמטית במקרי האנטישמיות האלימים ביבשת. 42% מתושבי מערב אירופה סבורים: היהודים מנצלים את עברם כקורבנות במטרה לסחוט כספים

האנטישמיות שוב זוקפת את ראשה המכוער: הסוכנות היהודית חשפה היום כי חל גידול דרמטי במספר האירועים האלימים נגד יהודים במערב אירופה בשנת 2009.

הדוח השנתי של פורום המאבק באנטישמיות שפורסם היום, מציג תמונה קשה לפיה שנת 2009 הייתה למעשה שנת שיא במספר האירועים האנטישמיים במערב אירופה מאז מלחמת העולם השנייה. על פי הדוח, בשלושת החודשים הראשונים של השנה אירעו יותר אירועים אנטישמיים במערב אירופה מאשר בשנת 2008 כולה.

"מנצלים את העבר"

מאות מקרי האנטישמיות שאירעו במהלך השנה היו אלימים וקשים וכללו גם מקרי רצח של שני יהודים, סטודנטית יהודיה שנרצחה בקונטיקט, ארצות הברית וכן איש הביטחון האמריקני שנרצח בהתקפה האנטישמית על מוזיאון השואה בוושינגטון.

עוד נתון בולט שפורסם בדוח חושף כי 42% מתושבי מערב אירופה חושבים שיהודים מנצלים את עברם כקורבנות במטרה לסחוט כספים. המדינות בהן מחזיקים אנשים בעמדה זו הן פולין וספרד.

על רקע הנתונים המדאיגים, הציג יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, תכנית לעיבוי משמעותי של מערך השליחים העוסקים בהסברה באוניברסיטאות הגדולות בחו"ל. שרנסקי ציין כי בכוונתו להגדיל את מספרם של השליחים שיפעלו להרחבת התדמית החיובית למען העם היהודיומדינת ישראל.