חשש מחטיפת ילדים המונית בהאיטי

האיטי עדיין לא התחילה להשתקם מהאסון הנורא שפקד אותה, וכבר נמצא מקור חדש לדאגה. נציג של ארגון יוניצ"ף פרסם היום כי קיימים רמזים לכך שלפחות 15 ילדים פשוט נעלמו מבתי חולים ברחבי האי. החשש הכבד ביותר שהם נחטפו והוברחו מהמדינה תמורת כסף

לאן נעלמים הילדים? ארכיון (AP)

גורמים רשמיים באו"ם הביעו היום דאגה בנוגע להיעלמותם של ילדים ממספר בתי חולים בהאיטי, מאז רעש האדמה הקשה שפקד את המקום. החשש המרכזי הוא שבשל הכאוס במקום, נחטפו הילדים והועברו במסווה מחוץ לגבולות המדינה.

"יש לנו מסמכים המעידים כי בסביבות 15 ילדים נעלמו מבתי חולים, לא בליווי בני משפחתם", אמר נציג יוניצ"ף היום. "יוניצ"ף עובדת בהאיטי כבר שנים רבות ואנו מכירים את בעיית הסחר בילדים שהחלה עוד לפני רעידת האדמה", הוסיף.

לדברי נציגות הארגון, הועברו בקשות למדינות רבות לא לקבל לגבולם ילדים מהאיטי לאימוץ, בשבועות הסמוכים לרעש האדמה. למרות הפניות הרבות, קיימות עדויות על מספר רב של הליכי אימוץ המגיעים מבלגיה, קנדה, צרפת גרמניה וארצות הברית.

החשש המרכזי הוא, שברגעי משבר מנצלים סוחרי ילדים את הכאוס ואת חולשתם של הילדים, בני משפחותיהם והרשויות, וממהרים לחטוף ילדים ולהבריח אותם מחוץ למדינה. בעקבות הדאגה הרבה להידרדרות המצב, הקים האו"ם לאחרונה מחסומים על הצירים הראשיים בהאיטי, כדי לנסות ולסכל את ניסיונות החטיפה וההברחה של הילדים החפים מפשע.