מצב חירום בהודו: חשש מחטיפת מטוס

הממשלה הוציאה הבוקר הנחיה גורפת לפיה יש להעלות את רמת הכוננות בנמלי התעופה ובמטוסים שבאוויר לרמה הגבוהה ביותר, בהסתמך על מידע מודיעיני לפיו ארגוני טרור המזוהים עם "אל-קעידה" מתכוונים לחטוף מטוס. כוננות גם בנפאל, בנגלדש, סרי לנקה, אפגניסטן ופקיסטן

החשש מפעולות טרור שב להודו: הממשלה הורתה לחברת התעופה הלאומית להעלות את רמת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר, מחשש שארגוני טרור פקיסטניים או אחרים מתכננים לחטוף מטוס הודי. על פי דיווחים בכלי התקשורת, ההחלטה להעלות את רמת הכוננות באה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לגורמי הביטחון המקומיים.

גם בנמלי התעופה בהודו העלו את רמת הכוננות בעקבות החלטת הממשלה. "גם מטוסים הודיים שבשעה זו באוויר הוכנסו לכוננות", אמר גורם בכיר ברשות שדות התעופה ההודיים. "על פי המידע המודיעיני, ארגוני טרור המזוהים עם "אל-קעידה" מתכננים לחטוף מטוס באחת מהמדינות: נפאל, בנגלדש, סרי לנקה, אפגניסטן, פקיסטן וגם הודו", הוא הוסיף.

גורמי הביטחון בהודו חוששים כי הניסיון לחטוף את המטוס ייעשה באחד מנמלי התעופה של המדינות, ועל כן גם שם הועלתה הכוננות לרמה הגבוהה ביותר. על כן, שר התחבורה ההודי הורה לנקוט אמצעי בטיחות מוקפדים יותר.

הנחת התפילין הסתיימה בנחיתת חירום

אמש ביצע מטוס נוסעים אמריקני שהיה בדרכו מניו-יורק לקנטאקי נחיתת חירום בפילדלפיה, לאחר שצוות המטוס חשש שנער יהודי שהניח תפילין במהלך הטיסה - מתכוון בעצם לבצע פיגוע במטוס.

הנער בן ה-17 נלקח לחקירה אחרי הנחיתה בשטח שדה התעופה. בכלי התקשורת האמריקניים דיווחו כי הוא לבש "קופסת תפילה שחורה חשודה על ראשו". בתום בירור קצר, שוחרר הנער ממעצר, והוא ואחותו ממתינים כעת לשוב הביתה בשדה התעופה.